amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Szkoły zawodowe znowu powracają do łaski, czyli jak uporać się z niezwykle trudnym wyzwaniem, jakim bez wątpienia jest wybór ścieżki kariery?

Wiele badaczy podkreśla, iż w ostatnich latach liczba ludzi decydujących się na edukację wyższą wzrasta niesamowicie szybko. Badania przepowiadają nawet, iż za parę lat okaże się, że większa część absolwentów decyduje się na karierę na uniwersytetach. Nie ma więc nic nadzwyczajnego, w tym że wiele osób postanawia jednak wybrać jedną z wielkiej liczby szkół zawodowych, która zakłada przyuczenie do wybranego zawodu oraz wydanie specjalnego certyfikatu pozwalającego na wykonywania obranego przez nas zajęcia. Z tego też powodu ilość szkół typu zawodowe wciąż się zwiększa.

Kucharz
Napisał: Your Mildura
Na podstawie: http://www.flickr.com
Żeby to sprawdzić wystarczy tylko skorzystać z cudu obecnej technologii, którym bez wątpienia jest sieć on-line. Wystarczy bowiem jedynie wpisać w lubianą przeglądarkę hasło typu: zawodówka kucharz Warszawa, czy zawodówka fryzjerska warszawa, a naszym oczom ukaże się ogrom ofert przeróżnych placówek. Jednak jeżeli ciekawi nas właśnie hasło: zawodówka kucharz Warszawa, Wrocław, czy Poznań będzie obowiązkowym kierunkiem podróży, gdyż w znaczniejszych miastach oferta tego typu jest po prostu większa. Co więcej statystyki pokazują, że zawodówka fryzjerska warszawa, posiada znacznie wyższy poziom edukacji niż jej odpowiednik z małego miasta.

Poszukujesz ekstra treści, żeby rozszerzyć swą wiedzę na ten temat? Zapraszamy do następnego wpisu. Odnajdziesz go na portalu pod linkiem.

Mnóstwo ekspertów zachęca dzisiejszą młodzież to korzystania z właśnie owych rozwiązań, a jest to sprowokowane tym, iż dzisiaj mamy spory deficyt takiego rodzaju fachowców, którzy znają się na swojej profesji. Dlatego też praktycznie w zapomnienie odeszła mylna już wizja szkoły zawodowej jako marnej alternatywy dla liceum. Jest to przemiana bardzo pozytywna, bo nasze społeczeństwo nie miałoby możliwości funkcjonowania bez osób, które są dobre w zawodzie, który lubią wykonywać.

Rzecz jasna fryzjerstwo i gastronomia to nie jedyne zawody w owych szkołach wykładane, gdyż w większych miejscowościach oferta jest naprawdę ogromna, tak że praktycznie każdy kandydat odnajdzie coś idealnego, co będzie doskonale odpowiadało jego wymaganiom. Jak więc wyraźnie widać drogi kariery nie zakańczają się na szkole licealnej i technikum, ponieważ opcji jest o wiele więcej. Dlatego też jeśli czujemy, że nauka na studiach jest czymś nie dla nas może warto zastanowić się nad pomysłem szkół zawodowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-12 16:17:31