amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Drewno jako uniwersalny materiał, jaki jest w stanie nadać naszemu domowi szyku i elegancji

Większość sklepów budowlanych oferuje swoim klientom szeroki wybór, jeżeli chodzi o meble do ogrodu. Bardzo często, meble do ogrodu stanowią najczęściej wybierane artykuły przez osoby, które już dawno zapomniały o budowie własnego domu i mogą teraz cieszyć się na bieżąco z użytkowania własnych czterech kątów.

tartak w urszulewie - praca
Napisał: Kopp
Na podstawie: Kopp
Piękna podłoga drewniana (mój link) jest obecnie raczej artykułem luksusowym, ponieważ zazwyczaj kładziemy panele, które, by tak rzec, są surowcem drewnopochodnym. Choć dębowe deski wyglądają o dużo lepiej, a do tego są trwalsze, to jednakże akurat w tym przypadku przeważają względy czysto ekonomiczne - za zwykłe panele zapłacimy grosze. Równie dobrym wyborem jest też parkiet bądź misterna mozaika, lecz koszt zakupu takiej podłogi znacząco wzrośnie. Tak czy owak, nasza wspaniała podłoga drewniana nie jest jedynym drewnianym elementem wyposażenia mieszkalnych wnętrz. Oprócz sosnowych mebli w poszczególnych pomieszczeniach, a zwłaszcza w kuchni można odszukać wzrokiem mnóstwo rozmaitych praktycznych gadżetów, które dodatkowo stanowią ważny element dekoracji. Rzecz tu o drewnianych donicach, warząchwiach czy ładnych i błyszczących nowością opakowaniach na torebki herbaty. Z kolei całkowicie odrębną kwestią jest projektowanie konstrukcji, które później możemy zobaczyć na zewnątrz domów. Przykładowo, świetną inwestycją na przyszłość stają się drewniane place zabaw dla dzieci. Dokładnie pomalowane i zaimpregnowane domki, karuzele oraz pozostałe sprzęty będą służyć latami i rzecz jasna będą o niebo lepiej się prezentować aniżeli te wyprodukowane z innych materiałów. W ten sposób tradycyjny plac zabaw staje się w rzeczywistości wizytówką osiedla lub małego miasteczka.

ogląd - ogród
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli mowa o materiałach, to w ostatnich latach wyjątkowo dużą popularnością cieszy się drewno w przeróżnej postaci. Dla przykładu, jeżeli chodzi o temat jakim jest deska podłogowa (czytaj więcej), to coraz więcej mieszkańców Polski stawia właśnie na taki materiał kosztem choćby standardowych paneli. Drewniana podłoga nadaje szyku oraz elegancji pomieszczeniom oraz dodatkowo może ocieplić przestrzeń. Nie da się ukryć, iż takie rozwiązanie prezentuje się zdecydowanie lepiej niż sztuczne panele. Istotne jest jednak aby w odpowiedni sposób dbać o drewnianą podłogę i konserwować ją konkretnymi środkami dedykowanymi do tego celu. Dużym plusem podłóg wykonanych z drewna jest z całą pewnością fakt, że można je cyklinować. W ten sposób, co pewien okres niskim nakładem możemy zadbać o nowy wygląd podłogi w mieszkaniu. Po skończonej konserwacji będzie to prezentować się tak, jak byśmy zainstalowali nowe deski. Z tego właśnie materiału buduje się także altany, które stawia się zazwyczaj w ogrodach. Stanowi to bardzo ciekawy i praktyczny pomysł jak urządzić przestrzeń dookoła domu.

dom - odbicie
Napisał: Robert Bonfante
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rzecz jasna najprościej to osiągniemy korzystając z usług profesjonalnego biura projektowego, które ma już niemałe doświadczenie w tym temacie. Najpierw jak najlepszy projekt, a w dalszej kolejności dokładnie rozplanowane i zrealizowane prace ogrodowe, umożliwią zagospodarować teren wokół dom, adekwatnie do założonej koncepcji w krótkim czasie.

Pomnijmy dodatkowo o tym, że fragmenty drewniane można bez większego trudu, z kolei z niezłym skutkiem wizualnym, łączyć z odmiennymi tworzywami. Nawet beton dekoracyjny w powiązaniu z deską drewnianą wytworzy interesujący rezultat. Można się w tym celu zmotywować aranżacjami przedstawianymi w wielu miesięcznikach czy portalach wnętrzarskich.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-12 16:32:02