amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Dbanie o rozwijanie naszych pociech, czyli czy przedszkole to dobre możliwość.

Przychodzi moment w naszym życiu, kiedy nie mamy pojęcia czy zapisywać nasze pociechę do przedszkola, czy ono w ogóle tego potrzebuje i co najistotniejsze czy sobie poradzi. W końcu tatusiowie nie ciągle pracują i mogą zajmować się swoimi pociechami, ale należy jednak wypisać wszystkie wady i zalety.

Przedszkole i zabawa
Napisał: Sztuka Dwadziesciaczteryh
Na podstawie: http://www.flickr.com

Obserwując ile dzieci jest w przedszkolu, jak dobrze i urozmaicenie tam przebywają, powinno się posłać tam swoje dziecko. Codzienny kontakt z rówieśnikami naucza go funkcjonowania w grupie i jednocześnie nie czuje, iż jest najistotniejszy i na wszystko może sobie pozwalać. Na początku może być płacz i zgrzytanie zębów, lecz nie możemy popadać w paranoję. Poszukując atrakcji dla naszych dzieci trzeba przeszukać miasto w którym mieszkamy. Jeśli są aranżowane zajęcia dla dzieci olkusz jest niezwykle stosownym miejscem. Przeważnie odbywają się tam różne zabawy na podwórku zaraz przy przedszkolu. Przeważnie przyjeżdża specjalna grupa artystyczna, która wypełnia pociechom wolny czas. Jeśli pociecha nie chce bawić się w przedszkolu to jest pierwszy krok, który sprawi, że pociecha będzie przyzwyczajało się do takiej sytuacji. Tam będzie miało swoich rówieśników i błyskawicznie zapomni o żalu za rodzicami. Kiedy szukamy jednak jakiegoś przedszkola, wciąż szukamy zdań innych opiekunów dzieci. Następna decyzja to czy zapisywać dziecko do publicznego lub niepublicznego przedszkola. To również jest istotne, jeśli chodzi m.in. o cenę. Zajęcia dodatkowe w prywatnych przedszkolach czasami są lepsze i atrakcyjniej przeprowadzone. Jeśli mowa o przedszkole niepubliczne olkusz jest na jednym z najlepszych miejsc, gdzie można oddać swoje pociechy. Wiadomo, że musimy patrzeć na miasta, gdzie jest nam najbliżej. Każde jednak przedszkole zapełni efektywnie czas naszym dzieciom.

Zdawajmy sobie sprawę, że zaprowadzając nasze pociech do przedszkola, dbamy o jego rozwijanie. Z rodzicami nie nie poszerzy aż tak wiedzy i jednocześnie nie będzie miało takich atrakcji. Nie zapozna tak dużej ilości znajomych jak w przedszkolu, więc jak widać są z tego same korzyści.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-12 16:17:31