amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Uczymy się języka polskiego

Nasz rodzimy język do najprostszych nie należy. Trzeba się nieźle pomęczyć, by samemu go poznać, mimo, że żyjemy w tym kraju, to i tak nauka polskiego sprawia pewne problemy. Wiele osób popełnia błędy, które stały się tak powszechne, że sporo ludzi bierze je za prawidłowe w naszym języku. Tak, więc skoro Polacy mają problem z nauką własnego języka, to, co mają pomyśleć obcokrajowcy? Ludzie, którzy chcą się nauczyć polskiego i nie żyją w Polsce stają przed sporym wyzwaniem, ale jak wiadomo jest to sprawa, którą da się ogarnąć

Kurs języka
Napisał: Rose Physical Therapy Group
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ogółem nauka polskiego powinna opierać się na regularności, czyli tak jak nauka każdego języka. Bez mówienia w danym języku nie uda nam się go dobrze nauczyć. Należy być przygotowani na to, że popełnimy sporo błędów. Dlatego kurs języka polskiego okazuje się czymś niezbędnym, bo ciężko nauczyć się polskiego samodzielnie. Dobrze wyszukać szkołę, w której odbywają się kursy języka (więcejna ten temat chatschool.pl/angielski-otwock) polskiego lub kupić jeden z internetowych kursów i samemu wziąć się do pracy.

Przy kupowaniu kursu języka polskiego trzeba zwrócić uwagę na to, czy poza ortograficznymi regułkami i pisaniem jest również możliwość nauki prawidłowej wymowy. Bo gdy są teksty do przeczytania, ale nie istnieje wersja audio, która dałaby możliwość usłyszeć, jak wszystko powinno brzmieć, to taki kurs jest zły. Dlatego należy posprawdzać, jakie kursy mamy na rynku i znaleźć ten, który będzie naprawdę świetnie opracowany. A jeśli w okolicy jest szkoła, która prowadzi kursy nauki języka polskiego, to lepiej dla nas, bo taki kurs w szkole stanie się sensowniejszą motywacją do regularnego uczenia się.

Jeśli więc marzymy o znajomości języka polskiego, nawet na poziomie podstawowym, to rzeczywiście warto zacząć szukać możliwości nauki tego języka. Po kilkunastu lekcjach nadal będziemy zszokowani tym jak dużo się dzieje w tym języku, ale powoli uda nam się wszystko rozgryźć i po miesiącu będziemy w stanie wypowiedzieć już coś sensownego po polsku, a co dopiero po paru miesiącach uczenia się. Tak, więc nie ma, co przejmować się pierwszymi niepowodzeniami i po prostu próbować, aż język polski nie będzie już nieodgadnioną zagadką.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 16:01:47