amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Niewielki przydomowy ogród z tarasem oraz oczkiem wodnym

Magiczny ogród marzy się wielu posiadaczom działki wokół domu i faktycznie wielu osobom z biegiem lat udaje się stworzyć faktycznie niebanalną przestrzeń, sadząc wyjątkową roślinność i wykorzystując inne elementy ogrodowej architektury. Czy jednakże taki magiczny ogród możliwy jest do wykreowania dopiero po wielu miesiącach? Czy musimy czekać kilka lat nim krajobraz wokół domu zacznie przypominać ten, jaki nam się marzy? Rzecz jasna, nie. Aktualnie oferowane są na tyle praktyczne i funkcjonalne rozwiązania, że możemy zaaranżować piękny ogród w faktycznie niedługim czasie.

Niełatwo byłoby w tak skrótowym artykule wspomnieć o wszystkim, z tego powodu ograniczyliśmy się tutaj tylko do zaprezentowania wybranych pozycji. Trzeba jednak pamiętać, że kreatywność ludzi nie zna granic, zatem w przyszłości na pewno powstaną zupełnie nowe przedmioty, których my dziś nawet nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. I chociaż zostaną odkryte nowe materiały, to tradycyjne drewno najprawdopodobniej będzie nadal używane, i to nie tylko w budownictwie.

Plac zabaw
Napisał: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podłoga do mieszkaniu
Kiedy nie mamy pojęcia, jaki typ podłogi kupić powinniśmy się odrobinę zastanowić, bo w rzeczywistości w wielu wypadkach wiele osób z automatu myśli o tym, że idealna będzie podłoga drewniana (przejrzyj pełną propozycję pod adresem). Ta myśl bierze się zwykle stąd, że podłoga drewniana rzeczywiście niesamowicie wygląda. Ale prawda wygląda tak, że utrzymanie jej w dobrym stanie wymaga wielkiej anielskiej cierpliwości i dużo czasu. Tak, więc powinniśmy się zastanowić, czy na 100% owa podłoga będzie tą odpowiednią. Czy może jednak podłoga z innego materiału bardziej się sprawdzi w konkretnym domu?
Place zabaw dla dzieci
Gdy jesteśmy rodzicami, to chcemy żeby w okolicy naszego domu znajdowały się place zabaw dla dzieci. Ale rzeczywistość prezentuje się tak, że nie wszędzie one są. W dodatku zdarza się i tak, że w pewnych dzielnicach miast jest parę interesujących, nowoczesnych placów zabaw, a w innych jest stary plac zabaw, gdzie dzieci szybciej zrobią sobie krzywdę niż będą się świetnie bawiły. Warto, więc kiedy wyruszamy z dzieckiem na plac zabaw sprawdzić, w jakim jest on stanie, żeby móc zgłosić włodarzom miasta, gminy, jak również dzielnicy, że dobrze byłoby ten plac zabaw dla dzieci wyremontować.

Place zabaw
Napisał: jason wilson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Drewno jest takim materiałem, który niewątpliwie wpływa na to, że pomieszczenia wydają się bardziej ciepłe i przytulne. Kiedy zestawimy go z zimną stalą, szkłem bądź cegłą, staje się to jak najbardziej wyraźne i oczywiste. meble drewniane w pomieszczeniach wyglądają tradycyjnie i sprawiają, że wnętrza są bardziej przytulne, niż wtedy, gdy wybierzemy meble wyprodukowane ze szkła czy też z tworzywa sztucznego. Rezultat jest tym lepszy, im drewno zastosowane do zaprojektowania mebli ma piękniejszy wygląd, piękny kolor i wspaniały zapach. Niech nas nie myli fakt, że tylko w takim miejscu jak tartak (sprawdź tartak-urszulewo.pl) (-> przeczytaj na stronie) drewno jeszcze cokolwiek pachnie i wygląda naturalnie. Meble wyprodukowane z naturalnego drewna także zachowują tego typu właściwości. Rzecz jasna, im mniejszej obróbce podlegają tym lepiej, jednak zawsze nadają pomieszczeniom specyficznego klimatu, bowiem drewno jest naprawdę fantastycznym materiałem.

Koniecznie należy przygotować program działań i szkic zagospodarowania terenu pod ogród. Na samym początku w zarysie uwzględniamy najważniejsze elementy ogródka przykładowo kącik wypoczynkowy, żywopłot (więcej szczegółów pod adresem http://www.projektoskop.com/29-tuje-na-zywoploty/) itp. Następnie szkic uzupełniamy o następne elementy oraz kompozycje ogrodowe. Pamiętajmy, iż w projekcie musimy wziąć pod uwagę takie składniki jak ukształtowanie nawierzchni, zacienienie, drenowanie itd.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:30:31