amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Jak tworzyć przytulne pomieszczenia w domu?

Wnętrza mogą być różnie urządzone i każdy na co innego może zwracać uwagę przy ich aranżowaniu. Tak samo każdy inaczej pojmuje, co to znaczy przytulne wnętrze, aczkolwiek są pewne wyznaczniki, jakie przewijają się zazwyczaj, gdy o właśnie tego typu wnętrza chodzi.

fotografia - mieszkania
Napisał: Lech Karol Pawłaszek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Drewno jest tego typu materiałem, który niewątpliwie wpływa na to, że pomieszczenia wydają się bardziej ciepłe i przytulne.

Zerknij nie wyłącznie na nasz tekst, ale również na komentarze ze strony (https://oknar-internorm.pl/). Może niektóre zaciekawią Cię tak mocno, że zechcesz stworzyć własną ocenę.

Gdy porównamy go z zimną stalą, szkłem bądź cegłą, staje się to na pewno wyraźne i oczywiste. meble drewniane we wnętrzach wyglądają tradycyjnie i sprawiają, że wnętrza są bardziej przytulne, niż wówczas, gdy kupimy meble szklane czy też z tworzywa sztucznego. Efekt jest tym lepszy, im drewno wykorzystane do budowy mebli ma piękniejszy wygląd, piękny kolor i wspaniały zapach. Niech nas nie myli fakt, że tylko w takim miejscu jak tartak (sprawdź tartak-urszulewo.pl) drewno jeszcze jakkolwiek pachnie i wygląda naturalnie. Meble wykonane z naturalnego drewna również zachowują tego rodzaju właściwości. Rzecz jasna, im mniejszej obróbce są poddawane tym lepiej, jednak zawsze nadają pomieszczeniom specyficznego klimatu, bowiem drewno jest naprawdę fantastycznym materiałem.

dom - wyobrażenie
Napisał: Heribert Bechen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście na przytulność wnętrz mają wpływ także inne rzeczy. Jednym z elementów jest na przykład odpowiednie oświetlenie. Za jego pomocą możemy sprawić, że pomieszczenia będą wyglądać o wiele cieplej. Możemy wykreować odpowiedni klimat włączając same lampy podłogowe, czy nawet lepiej – same świece. Współczesne oświetlenie led umożliwia tworzenie niebanalnych efektów, chociażby poprzez możliwość włączania światła przygaszonego albo z kolei bardzo rozproszonego. Światło jest świetnym narzędziem pozwalającym modelować klimat we wnętrzach i warto mieć to na uwadze, jeśli zależy nam na tym, by były przytulniejsze.

Tego rodzaju efekt osiągniemy również dzięki oczywiście odpowiednim dodatkom i dekoracjom. Mają one dużą moc. Mogą spowodować, że pomieszczenie nabierze wyrazu, że będzie bardziej przytulne i dzięki temu chętniej będziemy w nim przebywać. Takimi ozdobami mogą być poduszki dekoracyjne, lampy z pięknymi kloszami, piękne serwetki na stół, czy kwiaty w wazonach. Możliwości jest oczywiście wiele. Ruszmy wyobraźnią bądź poszukajmy inspiracji w internecie, a na pewno uda nam się wykreować coś ciekawego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 11:47:40