amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Czemu kajakarstwo stało się tak popularną formą spędzania wolnych chwil w lecie.

Wypoczynek nad wodą niejednej osobie kojarzył się przede wszystkim będzie z położeniem się plackiem na plaży i co najwyżej od czasu do czasu zmoczeniem się w wodzie. I faktycznie zdecydowana większość osób w taki właśnie sposób spędza letnie upały, a tak naprawdę możliwości jest dużo więcej.

Niezwykle polecane dla wszystkich jest na przykład pływanie kajakami. Obecnie praktycznie na każdej rzece, która się będzie nadawać organizuje się spływy sulejów, zarówno krótkie na kilka godzin, jak również znacznie dłuższe, nawet na kilkanaście dni. I co najistotniejsze, są one dostępne praktycznie dla każdego, bez względu na wiek i umiejętności. Wiele osób twierdzi, że pływanie kajakiem będzie od nich wymagać jakiegoś specjalnego przygotowania i wysokiej formy. Tymczasem na łagodnych, spokojnych rzekach można tak naprawdę poruszać się leniwie z prądem, i nie powinny przy tym grozić żadne poważniejsze zagrożenia. Kierowania kajakiem nauczyć się można w kilka minut, a radość jaka płynie z tego rodzaju wypoczynku jest wprost bezcenna.

rower - odbitka
Napisał: Elliott Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli więc ktoś by chciał spróbować tej naprawdę przyjemnej i dającej wiele frajdy aktywności fizycznej, to ma kilka opcji do wyboru. Na początek, jeżeli dopiero zaczyna przygodę z kajakarstwem, należy się wybrać na krótszy spływ jakąś łagodną rzeką. Kilkanaście kilometrów pokonanych w ciągu jednego popołudnia na pewno już pozwoli na to, żeby wiedzieć, czy ta forma na spędzanie wolnego czasu będzie odpowiadać.

Uczestników będą musieli zaopatrzyć w porządne kajaki sulejów, zapewnić miejsca na noclegi i przewóz wszystkich bagaży. Na niektóre spływy wszystkie miejsca są już pozajmowane zimą, jeżeli więc komuś będzie zależało na tym, aby wziąć udział, to musi o tym pamiętać.

Na wielu rzekach przy takich krótkich spływach wręcz nie trzeba robić żadnych rezerwacji, a zwyczajnie podjechać na miejsce, wejść do kajaka i ruszyć w dół rzeki. Przy nieco dłuższych spływach warto już pomyśleć o odpowiednio wczesnej rezerwacji. Ma to o tyle uzasadnienie, że organizatorzy dysponują określoną ilością miejsc, ze względu na konieczność organizacji wszystkiego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:33:30