amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Zabawki dla pociechy

Obecnie oferta producentów zabawek dla dzieci robi wrażenie, toteż wybór tej odpowiedniej bywa niełatwy. Sam ciekawy wygląd oraz wywołanie zachwytu u malucha to stanowczo za mało. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawki?


Przede wszystkim musi być dostosowana do wieku dziecka.

Chciałbyś przeczytać coś równie ciekawego? Ekstra, ta strona www język angielski praga południe z pewnością będzie dla Ciebie wartościowa, gdyż odnajdziesz na niej wiele podobnych informacji.

Dzieci do 2. roku życia, poznają otaczającą ich przestrzeń poprzez dotyk, słuch i wzrok. W związku z czym zabawki przeznaczone dla dwulatków są cudownie kolorowe, ciekawe i wymyślone tak, by ułatwiały i stymulowały rozwój dziecka, ćwiczyły jego sprawność w małych rączkach i aby naturalnie przekazywały mu wiele radości. Większość zabawek posiada niezliczoną ilość ruchomych elementów, dzięki czemu zabawa nigdy się nie znudzi - www. Takie zabawki mają za zadanie pomóc naszym dzieciom w poznawaniu otaczającej ich przestrzeni ponieważ to przecież w trakcie zabawy nasz brzdąc nauczy się liczb oraz rozpoznawania kształtów i kolorów.
zabawka
Napisał: Richard, enjoy my life!
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dziecko w przedszkolu musi się zmierzyć z nowymi wyzwaniami. Zajęcia plastyczne, ruchowe oraz muzyczne stanowią jedną wielką przygodę, która wiąże się z doskonaleniem nowych umiejętności. W związku z tym, upominki takie jak wszelkiego rodzaju masy plastyczne, farby, piłki czy klocki okażą się strzałem w dziesiątkę, wszak są „narzędziami pracy” każdego dziecka w tym wieku! Pod koniec wieku przedszkolnego, dziecko poznaje reguły jak grać w gry edukacyjne oraz, zaczyna szukać swego miejsca w grupie - kliknij tu.


To idealny czas, by zaproponować bardziej ambitne zabawki dla przedszkolaków, np. emocjonujące gry – planszowe i zespołowe. Nauka przegrywania i radość nie tylko z wygranej ale i wspólnej zabawy, jest pouczającą lekcją. Można przeprowadzić eksperyment i razem z dzieckiem zagrać na początku w grę bez przestrzegania zasad, by w ten sposób pokazać mu, jak mało ciekawa jest wtedy gra.

Kupując zabawkę, powinniśmy też postarać się o to by była starannie wykończona. Poza tym musi być wyprodukowana z nietoksycznych materiałów. By się upewnić, iż zabawka nie będzie stanowiła zagrożenia, najlepiej skontrolować jej atesty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:23:46
Tagi: dzieci, wiek przedszkolny