amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

W jaki sposób wygląda przeciętny cykl uczenia się młodych osób, czemu szkoły dla dorosłych są coraz popularniejsze.

Przez początkowe kilkanaście lat uczenia się młode osoby szukają tego, co chcieliby robić. Co prawda już w szkole podstawowej czy później gimnazjum zaczynają się pojawiać określone zainteresowania i predyspozycje, ale do wybrania zawodu u większości uczniów jest daleka droga.

obrazeczek - szkolenie
Napisał: bobbi vie
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rzecz jasna zdarzają się przypadki, że ktoś już wtedy doskonale będzie wiedział, czym się będzie chciał w życiu zajmować, i później z konsekwencją idzie w obranym kierunku. Lecz to są nieliczne przypadki, a pozostała część uczniów decyzje podejmuje dopiero na zakończenie liceum lub technikum. Aktualnie zdecydowana większość takich absolwentów kontynuuje później uczenie się na studiach licencjackich czy magisterskich. Ukończenie studiów daje im nie tylko większe wiadomości i umiejętności, lecz również umożliwia lepszy start jeśli chodzi o karierę zawodową. A do wyboru jest wiele uczelni i kierunków, po których zyskać można ciekawe, dobrze opłacane zawody. Aktualnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się zarządzanie i informatyka, lecz na wielu uczelniach duże obłożenie ma też geodezja lublin i architektura.

Ukończenie studiów to dla większości absolwentów równocześnie początek kariery zawodowej. Niewielka ilość pasjonatów kontynuuje uczenie się na studiach doktoranckich, ale to będzie się wiązać z wieloma wyrzeczeniami i kolejnymi paroma latami wytężonej pracy. Zaczynając pracę wiele osób definitywnie się żegna z ławką szkolną, lecz jak się okazuje, coraz więcej osób w pewnym momencie z powrotem do nich wraca. Obecny świat będzie wymagał od ludzi odpowiedniej elastyczności i umiejętności dostosowania się do nowych warunków. Dlatego też często osoby które już mają przepracowany spory szmat czasu zaczynają się decydować na to, żeby zmienić swój zawód i spróbować czegoś innego.Zapisują się oni wtedy na najróżniejsze szkolenia i kursy, mające dać im nowe umiejętności, niezwykle przydatna będzie w tym również jakaś dobra szkoła (liceum warszawa) dla dorosłych.

W tego typu szkołach w ofercie są krótkie, gdyż trwające rok lub dwa zajęcia, w ramach jakich można zdobyć kolejny, atrakcyjny i dobrze płatny zawód.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:22:45