amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

W jaki sposób powinny być wyposażone klasy w każdej szkole? Jakie miejsca powinny tam się znajdować? Czym się powinny odznaczać?

W każdej ze szkół są różne miejsca, w których wykłada się różne przedmioty. Zależnie od tego jaka to szkoła, czy średnia, czy podstawowa czy o konkretnym profilu, więcej jest miejsc różnorodnego typu. To niezwykle istotne, by wszystkie tego typu miejsca były idealnie przygotowane, aby nauka była bardzo udana, przypasowana do poziomu każdego ucznia. W tym celu zakupuje się różne pomoce naukowe, aby sala mogła się prezentować tak, jak powinna.

zabawki - pejzaż
Napisał: Kris Duda
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zależnie od tego, jaki to przedmiot, w sali mogą być różnorakie przedmioty. Jak jest to pracownia biologiczna to wiadomo, że jest dużo martwych eksponatów, dzięki czemu jesteśmy w stanie poznać budowę danego zwierzęcia. Jest bardzo dużo rysunków, które będą wyjaśniać znaczącą liczbę pojęć, dość często także jest tam akwarium, o które każdy uczeń powinien zadbać. Nie zadziwia także, iż w takim miejscu powinno być wiele różnych kwiatów, ponieważ w końcu biologia jest nauką o gatunkowej różnorodności. To nauka, jaka zajmuje się badaniem życia oraz organizmów żywych. W innych salach są inne interesujące przedmioty.

akcesoria - powiększenie
Napisał: włodi
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli sala matematyczna, to jak najbardziej koniecznie muszą tam być bryły geometryczne, dzięki jakim każdy z uczniów może z łatwością poznać bryły, przekonać się jak wyglądają z bliska. W taki sposób jesteśmy w stanie również pokazać dzieciom, jakie to jest interesujące, zarazić ich taką pasją.

Ciekawe informacje na ten wątek odwiedź (http://varsovia.edu.pl/prywatne-liceum/) pod tym linkiem. Jest tam dużo interesujących danych, które będą bardzo wciągające.

To bardzo ważne dla każdej osoby, ponieważ matematyka często sprawia spore trudności. Podobnie jest zresztą z pozostałymi miejscami, jak klasa geograficzna. Tam są oczywiście globusy, mapy, tablice geograficzne. Wprowadza to we wspaniały, ciekawy świat geografii. Niektórzy posiadają pracownię chemiczną, ale taką z prawdziwego zdarzenia, w której są wszystkie niezbędne naczynia oraz urządzenia do przeprowadzenia eksperymentów.

Tego typu miejsca są raczej już w szkołach średnich, jeśli ktoś wybiera profil chemiczny swojej edukacji, niemniej w wielu podstawówkach jesteśmy w stanie je odnaleźć, a to po to, aby zainteresować chemią. W klasie historycznej znajdziemy za to dużo starych map, informacji o datach oraz wydarzeniach, jakie zmieniły świat. Każde takie miejsce jest trochę inne, w każdym powinno być wiele ciekawej, wartościowej wiedzy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:22:20