amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Mały przydomowy ogródek z tarasem oraz oczkiem wodnym

Nabywanie domków z niedużymi ogródkami miast mieszkania w bloku staje się coraz to w wyższym stopniu modne, ponieważ nawet niewielki ogród pozwala nam na chwileczkę odpoczynku i kontakt z naturą po mozolnym dniu. Możemy wyjść na trawnik lub taras i odprężyć się, natomiast w wolnej chwili popracować cokolwiek.

zabawki - fotka
Napisał: centralniak
Na podstawie: http://www.flickr.com
Takie ogródki są bezproblemowe w pielęgnacji, jako że nie potrzeba dużo czasu, ażeby skosić murawę a także przejrzeć rabaty. Można także nauczyć dzieci opieki nad roślinkami, zademonstrować jak uprawiać truskawki w doniczkach, posadzić nieco krzaków borówki amerykańskiej, by mogły poskubać ekologicznych owoców. Wypływają z tego same radości. Ogródek przydomowy stanowi wspaniałe miejsce na przelanie swych wyobrażeń o zielonym azylu, gdzie w każdym momencie dnia oraz nocy możesz oddychać świeżym powietrzem. Przydomowy ogród to wspaniałe podejście dla tych, którzy miłują ogrody. Jak nazwa podkreśla przydomowy ogródek mieści się w sąsiedztwie miejsca zamieszkania. W idealnej sytuacji znajdują się ci, którzy posiadają domy wolnostojące a także dużą działkę. Na dużej powierzchni możemy stworzyć nadzwyczaj zróżnicowane aranżacje, które spowodują, iż ogródek będzie nadzwyczaj oryginalny. Przy małych nawierzchniach mamy ograniczone pole do popisu, jednakże nawet na paru metrach kwadratowych możesz stworzyć niezmiernie ciekawe kompozycje. Nie istotne czy dom wolnostojący, czy szeregowy, gdyż na każdej nawierzchni można urzeczywistnić ciekawe rozwiązania.

zabawki - image
Napisał: Rafał Komorowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
zabawki - portret
Napisał: Chris
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przed zabraniem się do pracy trzeba określić czego tak naprawdę oczekujemy od ogrodu - jaką funkcję powinien pełnić. Poza estetycznymi walorami może stać się miejscem odpoczynku, zabaw najmłodszych a także miejscem hodowli warzyw. Najodpowiedniej jak łączy w sobie te wszelkie funkcje. Zależnie od tego czy miejsce pod przyszły ogródek jest placem budowy lub też zagospodarowanym obszarem z roślinnością, musimy podjąć w początkowym okresie trochę zróżnicowane kroki. Różnica tyczy się głównie kwestii związanych z doprowadzeniem terenu po budowie do porządku. Nie obędzie się bez odgruzowania parceli. Ocalmy przy tym pozostałe po budowie fragmenty które można spożytkować (dla przykładu deska podłogowa może nam posłużyć do budowy altany).

Koniecznie trzeba przygotować program działań i szkic zagospodarowania obszaru pod ogródek. Na samym początku w planie uwzględniamy najważniejsze części ogrodu np. kącik wypoczynkowy, żywopłot (szczegóły - http://www.projektoskop.com/29-tuje-na-zywoploty) itp. W następnej kolejności szkic uzupełniamy o kolejne fragmenty i kompozycje ogrodowe. Pamiętajmy, iż w planie należy uwzględnić takie czynniki jak kształt powierzchni, zacienienie, wiatry itd.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:22:46