amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Jak można efektywnie i prosto pomagać dzieciom w hospicjum

Jest sporo sposobów na pomaganie, a sporo z nich nie wymaga ze strony pomagającego wiele wysiłku ani finansów. Istnieją także sposoby, jakie dają możliwość pomoc ludziom w bardzo ciężkich sytuacjach życiowych, które nie kosztują w całości nic. Jedyne, co należy zrobić, to wybrać organizację pożytku publicznego i wypełnić jedną z rubryk w formularzu rozliczenia podatkowego. Mowa o tak zwanym oddaniu 1 % swoich podatków na wybrany przez podatnika cel.

1% dla chorych dzieci w hospicjum to jedno z potencjalnych zastosowań tej możliwości. Poza nimi spotykane jest również przekazanie części podatku (do wyboru) różnorodnym organizacjom działającym na polu oświaty, działalnościom artystycznym, stowarzyszeniom pracującym na rzecz osób w trudnej sytuacji materialnej, ratowaniu dzikich zwierząt oraz niektórych schronisk.

Przeczytaj więcej w opracowaniu (http://pischool.pl/podstrona/25/) innego tego typu postu - są na tamtej stronie zamieszczone bardzo praktyczne wiadomości, które zapewne wykorzystasz w praktyce.

Wybór zależy przeważnie na podatniku , jak również od tego, czy dana organizacja jest zarejestrowana jako organizacja pożytku publicznego – wtedy ma numer KRS potrzebny do oddania jednego %. Z oczywistych względów istnieją też pozostałe metody pomocy – niekiedy nawet wstukanie w okno wyszukiwarki internetowej frazy pomoc dla biednych dzieci potrafi okazać się całkiem przydatne.

Podejmowanie ogromnej ilości mniej bądź bardziej ważkich decyzji tego typu zajmuje w dzisiejszych czasach ważny czas, który wielu ludziom ucieka bardzo prędko przez palce – dlatego im szybciej zdobędzie się potrzebne informacje o działaniach wybranej organizacji, tym lepiej. Przekazanie 1 % na pomoc dla biednych dzieci nie kosztuje nic ze strony podatnika – jeśli podczas wypełniania PIT żadna suma nie zostanie oddana tym sposobem, zostaje ona przekazana na inne potrzeby ustalane poprzez samorządy.

Aby to zrobić, po wyliczeniu odpowiedniego podatku trzeba obliczyć jeden procent tej sumy, przybliżyć do pełnych dziesiątek groszy i wstukać ją w dobrym polu formularza PIT. Oprócz tego należy napisać nazwę wybranej organizacji oraz jej nr KRS. Przekazana suma zostanie wpłacona do danej organizacji w przeciagu 3 miesięcy od złożenia rozliczenia. Trzeba wiedzieć, że 1% można przekazać tylko w takich zeznaniach podatkowych, jakie są składane w ostatecznym terminie. Podatnik nie jest w stanie rozdzielać swego 1% pomiędzy parę rozmaitych OPP.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:22:45