amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Instytucja dla maluchów – na co poświęca 1%

Już od trzynastu lat Polacy mają możliwość przy rozliczaniu się z urzędem skarbowym przeznaczyć 1 procent podatku na rzecz pożytecznych zrzeszeń. W tym roku po raz kolejny mamy okazję dopomóc przeróżnym instytucjom, które ofiarowane pieniądze przeznaczą na własne statutowe cele. Zwykle 1% kierujemy do instytucji charytatywnych.

Na co dokładnie przeznaczany jest uzyskany przez fundację 1% na cele charytatywne? Zanim w deklaracji fiskalnej PIT podatnik napisze nazwę wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego, jej KRS, a także przeznaczoną sumę, dobrze jest ażeby zapoznał się z tym, jak wybrana instytucja pożytkuje otrzymane pieniążki. Na co konkretnie organizacje przeznaczają 1 procent?

Specjalistyczne urządzenia. Sprzęt leczniczy należy do najistotniejszych jak też najbardziej kosztownych wydatków organizacji dla dzieci.

Jeżeli ten wpis Cię zainteresował, to śmiało kliknij tutaj oraz przekonaj się, co znajdziesz w najświeższym wpisie (https://chatschool.pl/angielski-jozefow). On też okaże się wartościowy.

Duża cena różnego typu aparatur jak też sprzętu diagnostycznego jest jednakże warta świeczki – bez zastosowania wielu z tych urządzeń podopieczni fundacji nie zdołaliby wrócić do zdrowia. Pieniądze wydawane są również na farmaceutyki, wsparcie psychologiczne, rehabilitację, szkolenia dla doktorów.

Jednym z warunków otrzymania statusu OPP jest prowadzenie działań pożytku publicznego, przy czym ma być ona skierowana do ogółu społeczności lub do grupy wydzielonej ze względu na jej wyjątkową sytuację (m.in. na rzecz osób niepełnosprawnych, bezdomnych itd.). Zgodnie z regulacją pieniążki pochodzące z odpisów 1 procent podatku dochodowego dokonanych przez podatników na rzecz danej instytucji mogą być przez OPP wydawane tylko na jej działanie pożytku publicznego. Inaczej powiedziawszy na to, co sama instytucja sobie wskazała w statucie, a w następnej kolejności we wniosku o nadanie statusu OPP.

W rozporządzeniu nie wyznaczono terminu, w którym pieniądze otrzymane z odpisów 1% podatku powinny być wydane. Zależy to od samej organizacji OPP, od jej planów albo od potrzeb jakie mogą się pojawić. Ważne jest to, ażeby jednoprocentowe wpływy wydawane były na działalność pożytku publicznego. Ów akt prawny obowiązuje od początku wejścia w życie rozporządzenia o działalności pożytku publicznego jak też o wolontariacie. Nie przekształciła go nowelizacja z 2015 r. Pojawiły się jednakże dodatkowe obowiązki połączone z księgowaniem tychże wydatków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:22:46