amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Innowacyjne produkty, jakie od jakiegoś czasu na dużą skalę zmieniają oblicze polskiego szkolnictwa

Pomimo iż historia polskiej edukacji może sięgać kilkaset lat do tyłu, generalnie rzecz ujmując nie zmienia się w niej nich z elementarnych rzeczy: nadal zaczynamy naukę przed skończeniem 10. roku życia, naucza się nas tych samych lub bardzo podobnych przedmiotów, w dalszym ciągu dostajemy oceny. Da się dalej tak wymieniać, jednak nie o to się rozchodzi. Zmiany, o których napomknięto w tytule w ogromnej mierze dotykają nie samej zasady nauczania, lecz sposobów i narzędzi, za jakich pośrednictwem się to odbywa.

reklama - rzut
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
reklama - fotografia
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Współczesna szkoła szkoła angielskiego wrocław to miejsce, w którym na pewno bardzo dobrze można zaobserwować wielki rozwój technologii. Wychowawcy robią wiele, aby wiedzę przekazywać w sposób interesujący i atrakcyjny tak, aby uczniowie z przyjemnością mogli uczestniczyć w zajęciach. Uatrakcyjnianie lekcji to najprawdziwsza sztuka, więc istnieją specjalne programy, które instruują pedagogów w jaki sposób to zrobić. Aby nauczanie było wygodniejsze dla pedagogów i bardziej interesujące dla najmłodszych stosuje się innowacyjne opcje, jak na przykład tablica interaktywna. To zupełna nowość (zapraszam tutaj...-przejdź na naszą stronę tę zakładkę) w krajowym szkolnictwie. Ma niezwykle szerokie zastosowanie, sprawdzi się zarówno w przypadku przedmiotów ścisłych, jak również humanistycznych, w klasach niewielkich oraz niezwykle licznych, w przypadku dzieci i młodzieży. To idealny zastępca tradycyjnej tablicy, który na pewno będzie doceniony przez dwie strony: nauczycieli oraz uczniów. Jeśli mowa o innowacyjnych urządzeniach, jakie znalazły zastosowanie w nauczaniu, trzeba wspomnieć także o produktach, jakimi są wizualizery. Co to jest? W skrócie - urządzenia, jakie wyświetlają powiększony widok danego przedmiotu, który został pod nimi umieszczony. Doskonale sprawdzają się w trakcie zajęć, które mają zapoznać dzieci z na przykład danym zjawiskiem przyrodniczym, z pewnym przedmiotem, z czymś, co chcemy im pokazać. Dzięki wizualizerom nawet osoby siedzące najdalej będą wszystko dobrze widzieć.

By nauczanie było bardziej efektywne należy mocniej zaangażować się w szukanie innowacyjnych metod przekazywania wiedzy. Jeśli zainteresujemy uczniów samą formą przekazu prawdopodobieństwo iż zapamiętają przekazywane im w innowacyjny sposób wiedzy jest o wiele wyższe aniżeli w przypadku wykorzystania starych metod.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:22:20