amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Dorośli a świat zabawek - czym warto się zainteresować

Chociaż na ogół klocki lego uważa się za popularne zabawki dla dzieci, to okazuje się w praktyce, że również dorośli często bawią się w przygotowanie figurek z tych klocków. Wielu mężczyzn na przykład przyznaje, że lego ludziki są taką samą frajdą dla nich, jak i dla ich dzieci i z tego względu bardzo często chcą bawić się z najmłodszymi właśnie takimi klockami. Lego ludziki są sprzedawane w zestawie z konkretnymi konstrukcjami, jak przykładowo lego ludziki policjanci w zestawie z posterunkiem policji – rzecz jasna do samodzielnego zbudowania. Wiele zabawek tego rodzaju sprzedaje się osobno, a ostatnio powstały do tego lego star wars. Tego typu akcje czasowe przeprowadzane przez firmę produkującą takie popularne zabawki sprawiają, że można sprzedać o wiele więcej klocków. Dlaczego tak się dzieje?

fotografia - gry
Napisał: Henry Leirvoll
Na podstawie: http://www.flickr.com
perspektywa - gry
Napisał: RubyGoes
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zazwyczaj partie zabawek, które wypuszcza się jednorazowo i w określonej tylko puli są niezwykle atrakcyjne dla klientów przez wzgląd na mniejsze możliwości zakupu takiej zabawki przez innych. W dodatku, akcje takie są zwykle powiązane, jak w przypadku lego star wars z jakimś wydarzeniem kulturalnym, typu premiera kinowa i tym podobne.
Okazuje się, że wiele dorosłych osób kupuje tego rodzaju zabawki i to wcale nie w celu przekazania ich dzieciom. Jest to nierzadko związane z tym, że w czasach, gdy obecni trzydziesto – czy czterdziestolatkowie byli dziećmi, lego ludziki i inne podobne temu klocki były niedostępne bądź niełatwe do nabycia. W obecnych czasach zakupy lego star wars i innych serii z firmy lego powodują, że takie zabawki są atrakcyjne nie tylko dla dzieci, ale również i dla dorosłych, którzy z natury są pasjonatami serii gwiezdnych wojen.

Trzeba przyznać, że wielu dorosłym brakuje frajdy, którą mogliby odczuwać w trakcie zabawy nowoczesnymi zabawkami, gdyby w dzisiejszych czasach byli mali, dlatego też zakupują takie zabawki. Co więcej, zabawki w zestawach są niekiedy trudne do złożenia i można powiedzieć, że niejeden maluch miałoby niemały problem z właściwym przygotowaniem konstrukcji. Istnieją również aktualnie zabawki typu lego przeznaczone właściwie jedynie dla dorosłych z uwagi na niewielkie elementy, jakimi dziecko mogłoby łatwo się zadławić. Warto wypróbować taki zestaw.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:36:49