amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Czy warto wynająć kogoś, by stworzył dla nas pracę inżynierską? Co powinniśmy o tym wiedzieć?

W zależności od tego, jakimi zadaniami się zajmujemy, co robimy, zawsze są pewne zadania, które warto zrobić, aby spełnić swoje plany. Czasem to nasze założenie, bardziej często jednakowoż to przymus, gdyż takie zadania są w szkole, czy w dalszym okresie na studiach. Jak sobie z nimi poradzić, gdy zupełnie nie rozumiemy tematu? Ktoś powie, że najbardziej korzystnie zmienić studia, lecz to oczywiście w ogóle nie rozwiązuje problemu. Są na szczęście sposoby, by jakoś to przejść, by sobie poradzić z tego rodzaju zadaniami.

prezent - wyobrażenie
Napisał: Jarosław Pocztarski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najlepszym rozwiązaniem to korzystanie ze wsparcia innych osób, ponieważ tego typu wsparcie jest niekiedy konieczne, ażeby wskoczyć na kolejny poziom. W sytuacji studiów mowa na przykład o zaliczeniu różnych prac semestralnych. Na studiach jest ich bardzo dużo, więc być może będziemy wymagać wsparcia. Tak jest faktycznie jak chodzi o prace inżynierskie czy magisterskie. Nawet nie mówimy tylko o tym, ażeby ktoś dla nas napisał taką pracę, bo niezbędna jest pomoc przy takiej pracy. Jeszcze wcześniej niezbędne też są prace maturalne, dzięki jakim z sukcesami możemy zaliczyć egzamin dojrzałości.

Takie pomoce są naprawdę potrzebne, chociaż czasami przecież wystarczą korepetycje lub konsultacje z osobą, która trudni się danym zagadnieniem. Należy to wtedy potraktować jako konkretną inwestycję we własny rozwój, wiedzę, która będzie procentować sukcesami w przyszłości. Należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy to dla nas i czy rzeczywiście powinniśmy podążać w tym kierunku, bo czasami lepiej coś zmienić, zacząć coś nowego, w czym czujemy się lepiej. Z drugiej strony tego rodzaju prace, które ktoś dla nas przygotowuje to idealna opcja jak nie ma za dużo czasu.

Być może robimy kilka rzeczy na raz więc nie jesteśmy do żadnego zadania przekonani. Może w sumie brak nam tego cennego czasu, więc trzeba trochę zadań dać innej osobie. Nie każdy to oczywiście pochwala, ale w sumie nie o to w tym chodzi, aby patrzeć się na innych opinie. To czy skorzystamy z takich usług jest zależne tylko od nas i musimy poważnie o tym pomyśleć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:35:51