amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

O czym pamiętać tworząc plac zabaw? Dlaczego tak niezbędne, aby miał atesty?

W naszych miastach powstaje coraz większa ilość placów zabaw. Kiedyś także ich trochę było, lecz z pewnością nie były tak bardzo jakościowe, jak te aktualne. Wykorzystuje się ich stworzenia najbardziej odpowiednich materiałów, przede wszystkim bezpiecznych, dzięki czemu dzieci mogą rewelacyjnie i w pełni bezpiecznie się tam bawić.

wyposażenie placów zabaw powinno być odpowiednio przemyślane, żeby były miejsca oraz sprzęty dla dzieci w różnym wieku. Dzięki czemu możemy być pewni, że wszyscy będą mogli się bawić jak najlepiej. Powinny one znajdować się w takich miejscach, aby wszystkie dzieci mogły mieć okazję na zabawę. Wiadomo, iż jak w niedzielę wybierzemy się na plac zabaw i ujrzymy chmarę rozbrykanych dzieciaków, to możemy stwierdzić, iż wszystko to na nic, bo dzieci jak to dzieci, są w każdym miejscu, niemniej każdy plac jest projektowany z głową, z zachowaniem najbardziej istotnych norm.

place zabaw z atestem
Napisał: Brisbane City Council
Na podstawie: http://www.flickr.com

Z takiego powodu place zabaw z atestem są najlepszej jakości, bo oferują dobrą zabawę, a co więcej są bezpieczne. Oznacza to, iż każdy sprzęt jest stworzony z materiałów, które oferują bezpieczeństwo, nie istnieje więc ryzyko, że coś się zdarzy w trakcie zabawy. Identycznie podłoże na placu zabaw wytworzone jest z tego typu materiałów, jakie nie zagrażają, że w czasie upadku dziecko zrobi sobie krzywdę.

Tego rodzaju place z atestem muszą także być odpowiednio ogrodzone, żeby dziecko w czasie zabawy nie oddaliło się zbytnio, co może grozić wieloma konsekwencjami. Wiadomym jest, iż to rodzic jest opiekunem więc musi stale pilnować dziecka, ale odpowiednio przygotowane place zabaw powinny spełnić najważniejsze normy bezpieczeństwa, by zminimalizować ryzyko przykrego wydarzenia (zobacz atrakcyjną ofertę -).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-04-14 11:48:13