amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Kto jest zainteresowany nauką polskiego w czasie kursów, na co zwracać uwagę przy wyborze szkoły.

Choć nasz kraj jest dość jednorodny etnicznie, to i tak przyjeżdża do nas sporo osób z innych krajów. Nie jesteśmy wielonarodową nacją, a wpływa na to historia i to jak wszystko się wytworzyło dziejowo, pomimo to jesteśmy w Europie, w Unii Europejskiej, więc i atrakcyjnym państwem, w jakim jesteśmy w stanie zamieszkać, studiować czy po najzwyczajniej rozpocząć nowe życie.

więcej tutaj
Napisał: phase6 News
Na podstawie: http://www.flickr.com
Korzystając z tej wiedzy lingwiści zadbali o to, aby mogli oni korzystać z usług oferowanych przez wyuczonych nauczycieli uczących języka polskiego. język polski dla obcokrajowców nie jest łatwy, jest to wyzwanie, któremu trudno jest sprostać z racji, że nasza polszczyzna jest jednym z najtrudniejszych języków świata.
Nie ma się jednak co zrażać. Wszyscy ci, którzy mają wystarczającą determinację powinni postarać się i rozpocząć naukę. Na pewno w profesjonalnych szkołach językowych, gdzie obcokrajowcy zaznajamiają się z polską gramatyką i słownictwem skutecznie, chociaż może nie ekspresowo, można zdobyć potrzebne umiejętności lingwistyczne. Z tej też racji nie warto zniechęcać ludzi z zagranicy do rozpoczęcia nauki naszego rodzimego języka. Dobre szkolenia i doświadczeni nauczyciele to klucz do sukcesu. Pamiętając o tym, że język polski dla obcokrajowców brzmi skomplikowanie i dziwnie, z pewnością nauczyciele wiedzą, jak krok po kroku można każdego turystę oswoić z polszczyzną.

Jak się okazuje, propozycja szkół mających w ofercie kurs języka polskiego jest coraz większa. W części z nich takie kursy to jedna z wielu propozycji do wyboru, z kolei inne specjalizują się tym w tym obszarze. Jednak podczas wyboru tak bardzo istotne to nie będzie, warto natomiast zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Przede wszystkim istotna będzie metoda, jaką będzie prowadzony dany kurs. Zupełnie czego innego oczekiwać będzie osoba która po prostu chce nauczyć się dobrze mówić, w jej przypadku najbardziej odpowiednie będą zajęcia nastawione właśnie pod tym kątem.

Obcokrajowcy zaczynający mieszkanie w naszym kraju mogą mieć duże problemy z komunikacją, dlatego też powinni tak szybko jak się da rozpocząć naukę języka. Lecz spore znaczenie mieć również będzie to, na jakie kursy się wybiorą, bo ich oferta jest naprawdę duża. Przede wszystkim trzeba się dowiedzieć, jakim sposobem uczy dana szkoła języka polskiego (z tego źródła) i skonfrontować to z potrzebami obcokrajowca. Jeśli potrzebował on będzie bardziej zapoznania się z gramatyką, to powinien znaleźć kurs, na którym na to kładziony będzie odpowiedni nacisk. Z kolei osobom potrzebującym się nauczyć potocznej mowy dużo bardziej będą zalecane polish lessons (serdecznie zapraszam) prowadzone właśnie w taki sposób. Istotne będzie, aby dana szkoła (rozwinięcie tematu > chatschool.pl/) miała certyfikowanych lektorów, w języku polskim każdy z nas będzie mówił, lecz wcale to nie znaczy że sprawdzi się jako nauczyciel.

Trzeba spojrzeć na tego typu możliwości, bo wtenczas będziemy mieli gwarancję, że szybko nauczymy się idealnego posługiwania danym językiem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-14 09:38:40