amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Co to jest story board oraz dlaczego potrzebujesz tego typu rozwiązania?

Żyjemy w niezwykle dynamicznie działającej kulturze szeroko pojętego obrazu. Jak właściwie rozumieć ten fenomen? Chodzi o to, iż to właśnie kanał wizualny, ogólnie pojmowany obraz odgrywa obecnie sporą rolę w komunikacji i przekazie jak i odbiorze konkretnych treści. Nie dziwi więc fakt dużej popularności portali rozrywkowych takich jak YouTube albo też Pinterest, gdzie właśnie obraz gra kluczową rolę. Tego typu format wygrywa również ze słowem pisanym - ludzie lubią oglądać coś niż o tym czytać. Związane jest to z mniejszą ilością potrzebnego, czasu ale bywa także niezwykle skuteczne w swoim działaniu.

rysunki na zlecenie
Napisał: Richard Pearson
Na podstawie: http://www.flickr.com
W ostatnich latach wyjątkowo popularne są tak zwane storyboards (czytaj więcej), które jesteśmy w stanie spotkać prawie wszędzie, zaczynając od szkoleń z wszelkiego typu po prezentacje dla biznesu czy też poprzez różnego typu materiały rozrywkowe. Jest to swego rodzaju scenopis stworzony z rysunków, jaki niesie ze sobą określoną treść. Dzięki temu zabiegowi możemy streścić na przykład za długą prezentację oraz skompresować ją do jej najważniejszych punktów.

Jeśli opublikowane w tym miejscu informacje są dla Ciebie absorbujące, kliknij tutaj, gdyż w danym serwisie (http://prtime.pl/oferta/komunikacja-wewnetrzna/?lang=pl) także znajdziesz coś interesującego!

Niezwykle wielką zaletą story board jest na pewno atrakcyjna forma przekazu komunikatu. I tu właśnie kłania się, wspomniana na początku tzw. kultura obrazu - zdecydowanie prościej jest nam zrozumieć nawet bardzo trudne treści przy pomocy obrazu niż treści pisanej. Z wszystkim tym wiąże się widoczny w dzisiejszych czasach problem czytelnictwa, który objawia się tym, że ludzie niezbyt często sięgają po książki.

Media tj. fotografia, film bądź także sieć www dzięki rozwojowi techniki zmieniają świat i sposób międzyludzkiej komunikacji. Powinniśmy to zaakceptować oraz właściwie się dostosować. Rozumie to coraz więcej firm, które na przykład korzystają z rozwiązania jakim są rysunki na zlecenie, dzięki którym ułatwiają pojęcie ogromnej liczby mechanizmów, złożonych procesów swoim pracownikom.

Korzystają z tego rodzaju rozwiązań także ogromne firmy, które wdrażają różnego typu historyjki z funkcjonowania firmy jakie są prezentowane w łatwej do przyswojenia i rysunkowej treści.

Żeby zgłębić informacje na przedstawiany wątek, to na początku poznaj pozostałe wiadomości na to zagadnienie - wszystkie materiały przeczytaj w serwisie.

Dzięki temu nawet najbardziej trudne tematy można wdrożyć w odpowiedni sposób. Dobrze jest zatem rozważyć takie rozwiązanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-13 11:54:42