amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Wykształcenie następnego pokolenia fachowców i to z każdej jednej branży wymaga czasu i zaangażowania

Weźmy pod uwagę choć studentów medycyny. Nim będą z nich lekarze, którym można będzie powierzyć zdrowie i życie pacjentów musi upłynąć sporo czasu. Do tego, aby wykonywać ten zawód nie wystarczą bowiem skończone studia, ponieważ jednym z najistotniejszych czynników bywa w tym momencie odpowiednie poznanie swojej przyszłej pracy i to od praktyki zaczynając.

Uczniowie w sali
Napisał: mik Krakow
Na podstawie: http://www.flickr.com
Któż z nas zdecydowałby się wybrać się do takiego doktora, który od razu po ukończeniu studiów, bez praktycznego przygotowania i jakiegokolwiek doświadczenia byłby w stanie leczyć ludzi? Nie okazywałoby się to łatwe zadanie, bo sama wiedza to dopiero początek drogi do tego, by pozostać znakomitym profesjonalistą. Czy do starannego wdrożenia lekarza do wykonywania zawodu wystarczające okazałyby się jedynie powiedzmy mapy ścienne obrazujące konstrukcję ciała człowieka i funkcje, które spełnia każdy organ w organizmie człowieka? Jasne, że nie. Sama teoria bywa potrzebna, lecz praktyka i ćwiczenia na konkretnych sprzętach okazują się normalnie potrzebne.

To z tej przyczyny głównie, ale naturalnie nie tylko w tej dziedzinie bardzo dużego znaczenia nabierają fantomy szkoleniowe. To dzięki nim właśnie studenci medycyny przyswajają w najwłaściwszy z możliwych sposobów to, co w przyszłości najlepiej przyda im się w pracy. Takie fantomy szkoleniowe idealnie przygotowują do przyszłej pracy i z bardzo wielu mogą uczynić w późniejszych latach prawdziwych specjalistów we własnej dziedzinie. To z tego powodu uczelnie medyczne nie szczędzą swoich funduszy i ochoczo zakupują następne fantomy szkoleniowe, zwracając baczną uwagę na to, by były to najnowocześniejsze modele, ponieważ w tym zawodzie nabiera to największego znaczenia. Dzięki takim doświadczeniom studenci wielokrotnie pokonują swój lęk i oswajają się z zdarzeniami, z którymi przyjdzie im się zmierzyć w późniejszym czasie.

Życie niejednokrotnie udowodniło, że samo wykształcenie nie ma tak dużego znaczenia, jeżeli nie okazuje się poparte wprawą i praktyką. Ci, którzy spełniają wszystkie te wymagania okazują się najlepszymi specjalistami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-10 13:48:41