amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Jedziesz na uczelnię wyższą? Rzetelnie zaplanuj swoją drogę rozwoju!

Stwierdzenie, że edukacja jest kluczem do wyśmienitej przyszłości, trąci dziś banałem. Dostanie się na uczelnię jest bezdyskusyjną wizją dla większości maturzystów, którzy liczą na to, że po zdobyciu dyplomu rynek pracy przyjmie ich z otwartymi ramionami. Czy jednak sam status studenta to wszystko?

pisanie prac marketing
Napisał: Robert Couse-Baker
Na podstawie: http://www.flickr.com
Myślimy, że studia to skocznia, od której młokos winien się odbić, by wkręcić się w wymarzone miejsce. Zapomina się natomiast, że wnikanie to nie to samo co bycie na studiach. Pracownicy uczelni notorycznie powiadają, że prace licencjackie oraz magisterskie, oddawane do oceny współcześnie, są na drastycznie gorszym szczeblu niż jeszcze 5 lat temu. Z jakiej przyczyny? Być może dlatego, że żaków częstokroć nie interesuje to, czym się zajmują w trakcie tej roboty. Typują przedmiot na chybił trafił albo podporządkowują się sugestii promotora. W efekcie oni się katują, promotorzy mają ogrom pracy z ocenianiem ich wypocin, a wykształcenie nie idzie naprzód, a wręcz - można powiedzieć - cofa się w rozwoju. Kluczykiem do sukcesu jest zaangażowanie w proces uczenia się i w dziedzinę, z jaką się one łączą. Niejednokrotnie lepiej wydaje się odpuścić jeden przedmiot, ale w tym terminie wykonywać praktyczny projekt badawczy w tym, co daną osobę interesuje. Podobnie przygotowanie pracy licencjackiej czy magisterskiej musi się wiązać z rozwojem własnych zainteresowań naukowych lub zawodowych. Są jednak kierunki studiów, na których niełatwo wymyślić coś nowego albo, wręcz przeciwnie, nowości można wynaleźć sporo, ale nie będzie czasu i miejsca na opracowanie zagadnienia. Do takich kierunków, na których trudne jest pisanie prac (http://pisanie-prac-po-angielsku.pl/) marketing zalicza się na podobnym poziomie z dziennikarstwem, historią czy turystyką. Trochę odmiennie prezentuje się sytuacja na kierunkach ścisłych, jako że tam często prace dyplomowe mają charakter pisanego omówienia praktycznego przedsięwzięcia, wykonanego w ramach pracy badawczej. Tam przeto musi starczyć czasu na zgłębienie przedmiotu, a napisanie pracy jest już tylko formalnością.

Zainteresowany? To dla nas fantastyczna informacja. Zatem kliknij tu geodeta tarnów i czytaj nawet bez końca następne specjalistyczne posty.Jednakowoż trzeba przypominać sobie, iż studia jako takie nie zapewniają znalezienia zatrudnienia po ich odbyciu. Nie jest to szkoła zawodowa. Dodatkowo mamy nieskrępowany rynek, również rynek pracy, co znamionuje, że nawet zrobiwszy dwa fakultety, możemy się nie spodobać potencjalnemu szefowi albo zwyczajnie nie realizować stawianych przez niego wymagań.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-02 11:08:47