amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Jak zaplanować wycieczkę szkolną ? Do jakiego miejsca wybrać się ? O czym koniecznie powinniśmy pamiętać?

Każdy uczeń lubi wycieczki szkolne. Jak zresztą możemy takich wycieczek szkolnych nie lubić, gdy dzięki nim właśnie można trochę się wyluzować, na moment o nauce oraz o obowiązkach. Zorganizowanie wycieczki szkolnej to jednakże duże przedsięwzięcie, które musi być idealnie zorganizowane. O czym więc z pewnością pamiętać, jak do tego podejść ?

Wycieczka szkolna integracyjna
Napisał: Southbank Centre
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wycieczka generalnie ma ambitne założenia, ma przyczynić się do nabywania wiedzy przez uczniów. Jest najbardziej dla tych uczniów ciekawa, ponieważ połączyła ona czynny relaks z czynnym poznawaniem. Jest także, a co wspomnieliśmy już na początku, wolna od stresu lekcyjnego i bezmiaru szkolnych obowiązków. Są różne możliwości spędzenia tego okresu, od bycia w górach, nad morzem, albo spędzenia czasu w większym mieście, przykładowo jak wycieczki szkolne Warszawa będzie tu wspaniałym miejscem.

To miejsce, w jakim istnieje sporo atrakcji, a więc każdy człowiek wyszuka coś odpowiedniego dla siebie. Warszawa to nasza stolica, więc poza tym możemy zobaczyć tutaj wiele zabytków historycznych, które każdy człowiek musi znać. Tak samo jak zielone szkoły Warszawa są to bardzo dobre lokalizacje, żeby taką organizować. Wycieczki ukształtują osobowość każdego ucznia, a to dzięki temu, że poznawane są symbole kultury, a także pomniki przyrody. Wycieczki uczą zgodnego działania w grupie, zasad zachowywania się w różnorakiego gatunku sytuacjach. Umożliwiają zdobywać wiedzę, weryfikować to, co się wie ze stanem faktycznym. Jednakże, żeby taka wycieczka (zobacz również wycieczka do Krakowa) spełniła swoje zadania powinna zostać jak najbardziej zaplanowana.

Można w zasadzie podzielić to przygotowanie na trzy fazy. W pierwszej przygotowujemy wycieczkę, to znaczy wszystko organizujemy tak, żeby było pomysłowe, interesujące oraz wyjątkowe. W następnej fazie realizujemy wycieczkę, a jak nazwa wskazuje przechodzimy od fazy planowania do konkretów. Druga faza to zatem sedno, czyli wycieczka. Tak samo jednak istotna będzie trzecia, ostatnia faza, w której podsumowujemy wyjazd. Należy wtedy oszacować jakie było zachowanie poszczególnych uczniów, lecz nawet istotniejsze będzie skontrolowanie, co zyskaliśmy dzięki takiej szkolnej wycieczce. Taka informacja może nam przecież bardzo pomóc w przyszłym życiu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-22 15:45:58