amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Czy obcokrajowcom łatwo nauczyć się języka polskiego? Co może im być w tym pomocne?

Chociaż nasz kraj jest dość jednorodny etnicznie, to i tak przybywa do nas sporo osób z innych krajów. Nie jesteśmy wielonarodową nacją, a wpływ ma na to historia i to jak wszystko się wytworzyło dziejowo, mimo to jesteśmy obywatelami Europy, w Unii Europejskiej, tak więc i atrakcyjnym państwem, w którym można zamieszkać, studiować lub po prostu rozpocząć nowe życie.

Jednocześnie mamy bardzo trudny język, niektórzy mówią, że nawet najtrudniejszy ze wszystkich. Z pewnością w czołówce tych języków, o jakich się mówi, że są najgorsze do nauczenia. Wiadomo jest w tym wiele przesady, lecz nawet sami mamy niekiedy z nim kłopoty. Nawet nie mowa o wymowie, ale o zasady gramatyczne. Na szczęście każdy przyjezdny może się go spokojnie nauczyć, gdyż dostępny jest kurs języka polskiego. Na tego typu kursie można dosyć szybko przyswoić podstawy języka polskiego, tak bardzo, by móc w pewnym, w dość dobrym stopniu komunikować się po polsku.

Kursy języka angielskiego
Napisał: Kaplan International English
Na podstawie: http://www.flickr.com
Te kursy nazywa się często w języku angielskim, ażeby każdy obcokrajowiec, który jeszcze nie poznał naszego języka był w stanie właściwie rozszyfrować ich znaczenie. Dosyć często więc jest to polish language course, co znaczy kurs polskiego języka, dzięki któremu każda osoba, jaka przybywa do Polski jest w stanie się go nauczyć. To niezwykle ważne, iż istnieją takie możliwości, ponieważ ułatwiają bardzo start w całkiem nowym miejscu. Wiadomym jest, iż angielski rządzi wszędzie, lecz jak ktoś pragnie tu troszkę mieszkać, to w sumie powinien chociaż nauczyć się podstaw. Prościej wtedy o zatrudnienie, o kontakty międzyludzkie, najzwyczajniej jest swobodniej i prościej osiągnąć to, na czym nam zależy.

Trzeba na pewno dużo determinacji, by się udało, lecz warto spróbować, bo rezultaty będą spektakularne. Jak ukazują różnorakie badania, coraz więcej obcokrajowców ma w planach nauczyć się naszego języka. Są różnorodne motywacje, ale najistotniejsze są takie, iż ktoś poznaje partnera z Polski i pragnie z nim zamieszkać w naszym kraju. Pozostałe powody to wiadomo praca. Tak się składa, że wiele osóbprzybywa do nas na tzw. kontrakty, jakie trwają kilka lat. Przez ten czas chcąc nie chcąc uczą się języka i przywiązują się do nowego kraju.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-14 14:55:11