amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Z jakich usprawnień korzystają dziś matki, jeżeli chodzi o karmienie piersią? Jak przechowywać matczyne mleko?

W temacie karmienia piersią niemowlaków narosło już sporo historii i przekonań, jakie powielane są od dawna. Niektóre są prawdziwe, te drugie za to nie mają żadnego potwierdzenia, natomiast na pewno sprawa nakarmienia piersią będzie tematem dosyć często poruszanym, gdy chodzi o wychowanie dziecka.

Karmienie dzieci
Napisał: Alles
Na podstawie: Nocna24.pl
Niektóre kobiety mają dużo mleka od razu po porodzie i nie mają trudów z dostawieniem dziecka, inne tego mleka nie mają, lub dziecko ma trud z ssaniem piersi, te wszystkie sytuacje mają możliwość spowodować stres, cierpienie, a to będzie prowadzić do tego, że jeszcze trudniejsze okaże się być karmienie naturalne. Jeśli będą pozostawione tylko sobie, to w całości mają możliwość zrezygnować z takiego karmienia i przejść na butelkę. Na szczęście konsultacje laktacyjne Wrocław ma możliwość nam zaproponować, a co się z tym łączy, będą mogły spotkać się z odpowiednimi osobami, które na spokojnie pokażą przeróżne techniki trzymania dziecka, tak żeby każda kobieta miała szansę znaleźć tą odpowiednią dla siebie oraz swojego maleństwa, a również podpowiedzą, w jaki sposób można powiększyć ilość posiadanego mleka. Im prędzej kobiety udadzą się na takie konsultacje, tym mniej bólu i nerwów będzie ich kosztowało takie naturalne karmienie.

Kolejnym rozwiązaniem, które wesprze młodym mamie i tacie utrzymać spokój w początkowych tygodniach życia ich pociechy jest monitor oddechu (całkiem pomocna witryna). Dzięki niemu rodzice będą mieli sposobność kontrolowania na bieżąco, czy oddech maluszka jest regularny. W przypadku, gdy przerwa między oddechami wyniesie więcej niż dwiadzieścia sekund, monitor oddechu załącza alarm dźwiękowy i wibracyjny.

Co oczywiste, karmić dziecko można także bez udziału całego zakresu gadżetów, ponieważ jest to coś, co przychodzi kobiecie naturalnie. Jednak praktyka pokazuje, iż laktacja może płatać figle i nagły nawał pokarmu czy jego zastój będą wymagały pomocy ze strony laktatora (sprawdź tę ofertę klikając w ten link) i innych akcesoriów.

Absorbujący artykuł? Jeśli tak uważasz, wcześniejsza strona także stanowi wartościowe źródło informacji, które nawiązuje do omawianej tematyki.

Odciągacz elektryczny ma również tańszą alternatywę – laktator ręczny. Wybór pomiędzy tymi dwoma jest uzależniony już od indywidualnych preferencji każdej matki.

W ten sposób rodzice zyskują jednocześnie większą kontrolę w razie, gdy z niemowlakiem stało się coś niedobrego, jak również duży spokój i swobodę, ponieważ nie są zmuszeni raz po raz schylać się nad łóżkiem i sprawdzać, czy uśpione maleństwo oddycha regularnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-13 11:35:03