amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Języki obce – jak istotne są gdy chcemy dostać zatrudnienie

Śledząc bieżącą na rynku pracy w Polsce, możemy zauważyć znaczną poprawę. Od jakiegoś czasu słyszymy zadowalające opinie – sporo mówi się o tym, że sytuacja realnie się poprawia a stopa bezrobocia zmniejsza się – tym samym, coraz więcej osób ma szansę na znalezienie zatrudnienia.

Poprawa tyczy się całego kraju – ilość osób zatrudnionych wciąż zwiększa się, jednakże oczywistym jest, iż największe szanse na dostanie pracy dostaniemy w większych miastach, gdzie życie biznesowe rozwija się bardzo dynamicznie. Z tego powodu też wiele osób decyduje się na wyjazd z miejsca zamieszkania w poszukiwaniu zatrudnienia lub też zostaje w mieście, w którym studiowała, aby pracować. Jest to dość powszechne zjawisko, zwłaszcza pośród młodych osób, które dopiero co skończyły edukację lub też kończą studia. Takie miasta jak Kraków czy Warszawa są idealnymi miejscami na rozpoczęcie swojej ścieżki zawodowej, zwłaszcza jeśli weźmie się - sprawdź informacje na stronie - pod uwagę możliwości jakie takie miasta nam oferują. Buduje się w nich coraz więcej korporacji, które zatrudniają wielu osobom – to korporacje właśnie niezwykle często stają się pierwszą pracą osób po ukończonych studiach. Tam zdobywają niezbędne doświadczenie i mają możliwość piąć się po szczeblach kariery. Jednak jeśli wzrasta liczba osób zatrudnianych, jednocześnie rośnie także liczba wymagań, jakie będą mieć wobec nas nasi pracodawcy. Jeżeli mowa o korporacjach, tam przede wszystkim patrzy się na zdolności językowe – im więcej języków się umie, tym większe szanse na dostanie zatrudnienia.

kurs języka polskiego dla obcokrajowców
Napisał: Moose.pl
Na podstawie: www.moose.pl
Skoro mówiliśmy już o polepszeniu się sytuacji na polskim rynku pracy, trzeba również podkreślić, iż z uwagi na tą poprawę, do naszego kraju przybywa coraz większa ilość obcokrajowców – głównie Hiszpanów, czy Włochów, którzy szukają tu pracy. Jest to zjawisko dostrzegalne szczególnie w większych aglomeracjach miejskich takich jak Warszawa, Kraków. Przede wszystkim znajdują oni zatrudnienie jako native speakerzy – czyli nauczyciele języków obcych, jednak jeśli są w Polsce, muszą umieć mówić po Polsku. Z tego powodu też powstaje coraz więcej http://www.promar.edu.pl/ miejsc gdzie obcokrajowcy mogą nauczyć się naszego języka – szkoły te oblepione są napisami język polski dla obcokrajowców – bądź polish for foreigners, tak aby prościej było im znaleźć taką szkołę. Naturalnie większa część takich szkół znajduje się w dużych miastach, dlatego też gdy chcemy znaleźć szkołę, która oferuje język polski dla obcokrajowców warszawa Kraków, czy inne spore miasta będą odpowiednimi miejscami, gdzie możemy rozpocząć poszukiwania. Z pewnością uda nam się coś znaleźć. Zwłaszcza, że ilość tych szkół, które oferują język polski dla obcokrajowców nadal zwiększa się i coraz prościej znaleźć taką szkołę gdzie obcojęzyczni mogą uczyć się języka polskiego.

Informacja o poprawie sytuacji na polskim rynku pracy jest niezwykle optymistyczna, jednak powoduje to, że musimy zadbać o nasze wykształcenie i starać się ulepszyć swoje kwalifikacje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-30 21:57:38