amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Jak nauczyć się płynnej gry na gitarze bądź też perkusji zaczynając od samego początku

Granie na jakimś instrumencie muzycznym jest w stanie być niesamowitą zabawą. Każdy, kto choć raz miała na przykład możliwość gry na gitarze, wie jak wielką zabawę wywołuje wydobywanie dźwięków z tego instrumentu. Gdy już poznamy jak grać mały kawałek swojej ulubionej piosenki, będziemy mieć ogromną satysfakcję. Natomiast kiedy już w pełni opanujemy konkretny utwór i będziemy w stanie pochwalić się przed znajomymi, to zadowolenie będzie bardzo duże.

gra na perkusji dla początkujących
Napisał: bigdrumthump.com
Na podstawie: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie, zaraz obok gry na gitarze, coraz większą popularność zdobywa perkusja (Odwiedź stronę www). Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to instrument prosty do opanowania. Co ważne, perkusja dla początkujących jest dostępna naprawdę dla każdego za niewielkie pieniądze, to jednak cała sztuka polega na regularnych ćwiczeniach. Tylko w taki sposób będziemy czynić jakieś zauważalne postępy. Mamy więc możliwość aby rozejrzeć się za interesującym zestawem, który będziemy mogli zamontować u siebie w domu. gra na perkusji daje naprawdę wiele frajdy, gdy opanujemy chociażby podstawy. Należy nadmienić, iż raczej trudno jest opanować grać samemu, jednak nie jest to awykonalne. Warto zainwestować w jakiś kurs albo chodzić konsekwentnie na lekcję gry. Na takich zajęciach opanujemy wszystkie elementy gry na “garach”, nauczymy się podstawowych technik jak i rytmiki.

Bardzo dobrym pomysłem jest wciąż podpatrywanie innych muzyków. W ten sposób możemy zobaczyć w jaki sposób grają i jakich patentów używają i spróbować je zaadaptować do własnej gry. Na koniec najbardziej istotna sprawa - żeby cieszyć się piękną grą na perkusji trzeba przede wszystkim nauczyć się konsekwencji oraz być cierpliwym. Jeśli przyłożymy się odpowiednio do ćwiczeń, to rezultaty przyjdą po jakimś czasie. Jeśli nie możemy w określonej chwili pozwolić sobie na granie na perkusji a chcielibyśmy poćwiczyć (na przykład w nocy), to mamy możliwość kupić sobie specjalną poduszkę, o jaką będziemy mogli uderzać pałeczkami. Bardzo dużą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż możemy wziąć tego typu podstawkę w podróż (luksusowe rejsy) i trenować technikę gry prawie w każdej chwili. Warto jest także czytać fachowe pisma traktujące właśnie o grze na perkusji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-29 03:12:53