amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Z których usprawnień skorzystają obecnie matki, jeżeli mowa o karmieniu piersią? W jaki sposób przechowywać mleko matki?

W temacie karmienia piersią dzieci narosło już wiele historii i przekonań, jakie powtarzane są od dawna. Niektóre są miały pokrycie w prawdzie, inne z kolei nie posiadają żadnego potwierdzenia, ale z pewnością sprawa nakarmienia piersią jest tematem dość często poruszanym, gdy chodzi o wychowanie dziecka.

Ostatnimi czasy głośna staje się rozprawa o temacie karmienia dziecka w publicznym miejscu. Tutaj zdania są podzielone. Jedni ludzie są takiemu rozwiązaniu szczególnie przeciwni, oceniając takie zachowanie za gorszące. Natomiast inni ludzie z kolei nie będą widzieli w takiej sprawie niczego dziwnego, a nawet uznają takową sytuację za rzecz zupełnie naturalną. Tym bardziej że w obecnych czasach wiele spraw w kwestii karmienia piersią jest już raczej ułatwionych. Młoda matka ma możliwość zakupić stanik do karmienia, który ułatwia także karmienie dziecka poza domem. Nie trzeba jakichś wielkich kombinacji ze stanikiem, a tylko odpina się jego przednią część i można przystąpić do karmienia.

Stanik do karmienia dla młodej mamy - duży wybór
Napisał: David Stanley
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kłopot z publicznym karmieniem będzie ten, że niemowlak je rzeczywiście cho chwilę i przez to nie zawsze uda się zdążyć wrócić do domu na czas. Z tego powodu zdarza się, że jeśli przebywamy nieco dłużej poza domem, to niemowlę musimy nakarmić. Nie zawsze się znajdzie właściwe miejsce, by uczynić to wygodnie. Przecież nie zamkniemy się razem z dzieckiem w ubikacji. Jednakże dla matek, jakie mogą się na przykładowo krępować karmić dziecko piersią publicznie, jest jeszcze przechowywanie mleka matki, jakie odciąga się oraz podaje niemowlakowi w miarę potrzeby. Jednak trzeba pamiętać o kilku zasadach. Takie mleko powinno się przede wszystkim natychmiast schłodzić. Możemy je także mrozić, jednakże tutaj również istnieje ostateczny termin, w trakcie którego to mleko może stać w zamrażalniku.

Na pewno w trakcie odciągania matczynego mleka musimy pamiętać o właściwym zachowaniu czystości. Należy zadbać o to, żeby niechciane zarazki nie przedostały się do środka. Mleko, jakie chcemy podać niemowlakowi, nie może być ostro ogrzane do temperatury większej niż 37 stopni. Najlepiej zagrzać je pod strumieniem wody. Ogólnie rzecz biorąc lepiej, by było nieco chłodniejsze, aniżeli za gorące.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-25 15:21:15