amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Co sądzić o takiej formie rozrywki jak Escape room? Czy jest to właściwy sposób integrowania się?

Escape Room jest to coraz mocniej popularna rozrywka. Ma swoje korzenie w świecie wirtualnych gier, ponieważ w 1988 roku powstała pierwsza tego rodzaju gra. Była Ona oparta wyłącznie na tekście, który pokazywał się na ekranie monitora. Sama treść przygody, to znaczy opisu wyglądu pomieszczenia, jak również innych składowych, była wystarczająca, żeby gracz świetnie spędzał czas i dążył do ucieczki z zamkniętego pomieszczenia. Dzisiaj możemy przeżywać to na nowo.

Escape Rooms w Gdańsku
Napisał: thornet_
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bo to właśnie najważniejsze w tej rozgrywce, o to chodziło od samego początku, aby uciec z konkretnego pomieszczenia, a możliwe to było tylko po rozwiązaniu każdej zagadki i zagadek obrazkowych.

Ten tekst jest nieprawdopodobnie zajmujący? Jeśli tak, to zobacz też inne polecane okulistyka toruń treści, ponieważ wydają się być równie ciekawe oraz pochłoną Cię zupełnie.

Następne lata to rozwój tej fantastycznej rozgrywki online, ale chyba nikt nie spodziewał się, iż stanie się ona prawdziwym przeżyciem, a Gracz sprzed komputera może dzisiaj samemu wejść do tajemniczego pokoju, żeby spróbować swoich sił oraz przekonać się, czy aby da radę podołać zadaniu i uda mu się uciec z pomieszczenia przed wyznaczonym czasem.

Popularność takiej zabawy bardzo szybko rozlała się po całym świecie, więc także u nas posiadamy wiele miejsc, w jakich możemy takiej rozgrywki spróbować. W szczególności jest to popularne w większych miastach, a jak Escape rooms Gdańsk jest dobrym miejscem. Nie dziwi to, iż ludzie decydują się na to, gdyż to rzeczywiście wciąga, a do tego jest to świetna rozrywka przeznaczona dla większej grupy osób. Tak samo więc można stwierdzić, że jak chodzi nam o zabawy integracyjne Gdańsk posiada sporo w ofercie, a Escape room jest to z pewnością świetny pomysł na każdą integrację.

Przez to, iż możemy razem pracować, wyszukać rozwiązanie, to poznajemy charaktery ludzi, jacy są dla nas nowi, bo przykładowo rozpoczęliśmy dopiero z nimi pracować czy studia, przez co możemy się lepiej poznać. Każdy człowiek odmiennie zareaguje na takie zadania, warto poznać mocne i słabe strony tej osoby w podobnej sytuacji. Takie coś wpływa na lepsze kontakty każdej grupy. Pewne osoby mają wahania przed taką rozgrywką, obawiają się, iż faktycznie z tego pomieszczenia już się nie wydostaną. To pewnie wina podobnych filmów, jak na przykład Cube, w którym uczestnicy rzeczywiście nie mogli się wydostać.

Przypadł Ci do gustu ten artykuł? Zatem z pewnością masz zamiar przeglądnąć coś jeszcze. Jeśli tak, to kliknij w poniższy link i idź do źródła (https://www.nyloncoffee.pl/projektowanie-graficzne). Miłej lektury!

Film to jednakże tylko film, tu jest czysta zabawa, z jakiej dobrze byłoby skorzystać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-30 15:12:37