amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Sprawdzone sposoby na czas z bliskimi - w sam raz na zimowe wieczory

Kiedy za oknami mróz i plucha, a dodatkowo wieczory robią się dłuższe, spędzanie czasu z dziećmi nietrudno okroić do rozrywek w domu. Co w takim przypadku robić, by uatrakcyjnić sobie czas?

Filmy przygodowe
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com
Możliwości jest krocie. Począwszy od wspólnego gotowania, poprzez planszówki, aż do odtwarzania filmów. Warto wyłonić celowo. Jeżeli gra, to taka, iżby wszyscy zainteresowani odnaleźli w niej frajdę. Jeżeli film, to taki, jaki podpasuje każdemu uczestnikowi. Jeśli w domu są maluchy i mają oglądać z dorosłymi, dobrze byłoby zdeklarować się na film przyrodniczy, o historii zobaczysz tulub edukacyjny w jakiejkolwiek innej tematyce, można również zwrócić uwagę na najlepsze filmy przygodowe. Mogą, ale nie muszą to być kreskówki. Podobnie można sięgnąć po najlepsze komedie.

Wszystko jest zależne od tego, ile dzieci mają lat, i ich gustów.

Jeśli uważasz, że ten tekst jest warty uwagi, to co pomyślisz, kiedy poznasz więcej wiadomości z tego źródła (www.dcngallery.pl/wieloczesciowe.html)?. Po prostu kliknij tutaj oraz sprawdź.

Na pewno oglądany wspólnie film może i powinien stać się motywacją do rodzinnej dyskusji. Możemy rozpocząć od wyjawienia nawzajem swych odczuć, ale nie musimy na tym kończyć. Każdy obraz niesie ze sobą rozmaite treści, które da się łączyć z innymi, znanymi z lektur, z opowiadań, z osobistego doświadczenia. Młody człowiek ucieszy się z tak spędzonego czasu - poczuje się zadbane, dostrzeżony, docenione i wysłuchane.

Kiedy nie mamy pociech lub nie będą one brać udziału w wieczorze, można wybrać odmienny gatunek filmów. O ile przyjmujemy znajomych, warto zobaczyć najlepsze komedie, tak aby oderwać się od codzienności. Mogą to być filmy polskie czy też zagraniczne, stare lub nowe - idzie przecież o doświadczenie czasu w dobrym towarzystwie przy dobrej zabawie. Intrygującym wyjściem jest zorganizowanie maratonu filmowego, na jaki wyznaczymy 3 lub więcej obrazów. Cała noc w domowym kinie, przy akompaniamencie bardziej lub mniej poważnych rozmów - oto coś, co na długo zapada w pamięć.

Oczywiście możemy postawić na maraton tematyczny, przykładowo filmy komediowe o dzieciach, o związkach, o zwierzętach... Równie dobrze mogą to być także filmy science fiction, fantasy bądź inne, ale tylko wtedy, jeśli gremium widzów jest zgodne w swoich upodobaniach. Znane komedie są pewne jeśli chodzi o trafienie w gusta szerokiego grona konsumentów. Wobec tego - jeśli nadal takich projektów nie posiadamy - pożądane jest poprosić kompanów i napawać się wspólną rozrywką przed ekranem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-14 10:37:49