amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Fundacja Pomocy Dzieciom dla maluchów – na co przeznacza 1%?

Im bliżej końca kwietnia, tym więcej w telewizji, prasie i radiu pojawia się wiadomości o przybliżającym się końcu rozliczeń podatkowych. Bo właśnie wtedy kończy się okres, kiedy trzeba wysłać do urzędu skarbowego swoje zeznanie podatkowe. Jeżeli ostatni dzień kwietnia będzie w weekend, to wówczas pit można będzie złożyć pierwszego dnia maja, w każdej innej sytuacji data ta nie może zostać przekroczona.

W rozporządzeniu nie wyznaczono czasu, w jakim pieniądze otrzymane z odpisów 1% podatku muszą być wydane. To zależy od samej organizacji OPP, od jej planów czy od potrzeb jakie mogą się pojawić. Ważne jest to, by jednoprocentowe wpływy były wydawane na działanie pożytku publicznego. Ten przepis wiąże od początku wejścia w życie regulacji o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Nie zmieniła go nowelizacja z 2015 roku. Pojawiły się jednak ponadprogramowe obowiązki związane z księgowaniem podobnych wydatków.

Przekaż 1% podatku na chore dzieci
Napisał: Donnie Ray Jones
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podejmowanie ogromnej ilości mniej bądź bardziej ważkich decyzji tego typu pochłania w dzisiejszych czasach ważny czas, który wielu ludziom ucieka niezwykle szybko przez palce – dlatego im szybciej otrzyma się niezbędne informacje o działaniach wybranej fundacji, tym lepiej. Oddanie 1% na pomoc dla chorych dzieci (całkiem pomocna strona) nie kosztuje niczego ze strony podatnika – jeżeli w trakcie wypełniania rozliczenia podatkowego żadna kwota nie zostanie oddana tym sposobem, będzie ona przekazana na pozostałe konieczności ustalane przez państwo.

Gdy masz zamiar podarować swoją część 1% podatku przejdź na stronę Fundacja Pomocy Dzieciom.

Przy wypełnianiu zeznania pomyśleć warto o tym, żeby dobrze zagospodarować swój jeden procent. Możliwość przekazania tych pieniędzy dla jednej z uprawnionych do tego instytucji możliwa jest od kilkunastu lat, i faktycznie należy z niej skorzystać. Taki 1% dla chorych dzieci, podarowany w zeznaniu może pozwolić na przykład na zakup wyposażenia leczniczego czy drogie leczenie.

Jeżeli ktoś będzie chciał sprawdzić, komu przekazać 1 podatku, to tego typu listy są bez problemów dostępne w internecie, a większość instytucji które na nich są umieszcza także informację na swoich internetowych stronach. Obecnie samo przekazanie jednego procenta jest niezwykle łatwe. Wystarczy w odpowiedniej rubryce w formularzu wpisać wybrany numer instytucji, a wykonaniem przelewu powinien się już zająć urząd skarbowy. Jeśli ktoś chciałby dokładniej określić, na co mają być wydane jego pieniądze, to również na picie może to podać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-14 15:33:49