amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Czemu technika decoupage jest tak popularna, jakiego rodzaju akcesoria przydadzą się podczas jej używania.

Wiele zdobniczych technik, jakie popularne były przed wiekami, jest po dziś dzień z powodzeniem stosowanych. Oczywiście zmianie uległy narzędzia i materiały do ich wykonywania, ale idea jest niezmienna, co dużo lat temu.

Decoupage - gwiazkdki
Napisał: distelfliege
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie inaczej sprawa na przykład się ma decoupage, metodą jaka pojawiła się przed wieloma wiekami w odległej Syberii. To tam właśnie zaczęto wycinanymi fragmentami rozmaitych materiałów ozdabiać grobowce. Jakiś czas potem do swoich celów decoupage zaczęli adoptować Chińczycy, a potem dotarła ona do Europy. W pewnym momencie stała się naprawdę popularna, a osoby które się nią zajmowały urosły do miana artystów. Aktualnie także chętnie sięga się po nią, zwłaszcza że nie będzie wymagać odpowiednich nakładów finansowych, a daje rzeczywiście interesujące rezultaty. W największym skrócie decoupage - złap promocje na bombki decoupage - opiera się na tym, że na przygotowaną wcześniej powierzchnię przykleja się najróżniejsze motywy zrobione z barwnych papierów, wycinków gazet czy serwetek. Wszystko następnie będzie pokrywane odpornym lakierem, dzięki czemu nie tylko bardzo ładnie to wszystko wygląda, lecz również jest trwałe i wytrzymałe.

Do przyklejania będą się nadawać praktycznie wszystkie powierzchnie, łącznie z tkaninami, więc uniwersalność decoupage jest naprawdę spora. Co ważne, nie będzie też potrzebować dużych finansowych nakładów, bez problemów można na samym początku użyć to, co i tak jest w prawie każdym domu. Po pierwsze niezbędne będą różnokolorowe papiery i serwetki a także coś do ich wycinania. Mogą to być zwykłe nożyczki, lecz można się także zaopatrzyć w takie, jakie będą umożliwiać wycinanie rozmaitych wzorów i motywów. Ich koszt nie jest duży, każdy sklep kreatywny powinien je mieć w swojej ofercie, a dzięki temu można otrzymać niezwykle interesujące rezultaty.

Potrzebny także będzie jakiś porządny klej, tu na przykład doskonale sprawdza się poczciwy wikol, znany i wykorzystywany od wielu lat do przyklejania papieru. Należy także pomyśleć o lakierze który będzie zabezpieczał przyklejony wzór, z kolei tutaj najbardziej zalecane są lakiery - (kliknij www.jeger.pl/pl/lakiery-i-woski-do-efektow-dekoracyjnych/248-jeger-lakier-zabezpieczajacy-matowy-5902166630082.html) i farby akrylowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-12 09:15:50