amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Jeśli aranżujesz mieszkanie, zastosuj rozwiązania nie tylko popularne, ale i trwałe! Zobacz, czym się zainspirować!

W realizacji szkiców budowlanych i remontowych używa się dzisiaj najróżniejszych produktów, od typowych i od lat sławnych, do ekstrawaganckich i absolutnie niekojarzonych z budownictwem. Niemniej cały czas, niezmiennie od dekad, w specjalności tej spożytkowuje się drzewo, chociaż lokalizacje i metody jego przeznaczenia bywają inne od takich, do których się przyzwyczailiśmy.

mieszkanie - stykówka
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po tryumfie cegły, a później tzw. wielkiej płyty, nastał czas powrotu do łask drewna jako podstawowego materiału wykonawczego ścian budynku. Coraz bardziej modne są chaty z drzewa, chociaż faktycznie przeważnie finansują je ekscentrycy przenoszący się z metropolii na wieś. Nieprzerwanie jednak drzewo dominuje na naszych podłogach - deska parkietowa z różnym usłojowieniem, z rozmaitych rodzajów drewna, bywa stosowana nie tylko w salonach, lecz także na balkonie i w pokoju kąpielowym, innymi słowy w miejscach od lat wykańczanych za pomocą kafelków. Do łask powróciło również wykładanie drzewem ścian, jednak już nie w formie nieśmiertelnej boazerii. Ponadto drewno sprawdza się nie tylko w środku domu. Wprawdzie drewniane ogrodzenia nie są w modzie przez potrzebę ich częstego konserwowania, jednakowoż już domki narzędziowe - jak najbardziej. Są o tyle praktyczne, że nie potrzebują kopania mocnych podkładów, a poza tym domki takie da się nabyć już gotowe, do samodzielnego złożenia po dostarczeniu do ogrodu lub na działkę rekreacyjną. O ile więc nie mamy drygu do projektowania i konstruowania, drewniane domki na narzędzia zdadzą egzamin bez dwóch zdań.

Pamiętajmy i o tym, że fragmenty z drewna można bez większego trudu, za to z niezłym rezultatem estetycznym, integrować z odmiennymi materiałami. Nawet beton dekoracyjny w zestawieniu z deską drewnianą wytworzy intrygujący owoc. Można się zmotywować aranżacjami przedstawianymi w licznych gazetach czy serwisach wnętrzarskich.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-07 14:39:55