amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Nieustanne podnoszenie kwalifikacji - codzienne życie każdego nauczyciela

Powiedzenie mówi: “Obyś cudze dzieci uczył”. Wiążąca się z tym prawda, iż uczenie to trudny kawałek chleba to coś, o czym przekonali się wszyscy, którzy kiedyś pracowali w szkolnictwie. Zawód nauczyciela, pomimo iż ma wiele zalet, jak na przykład długie wakacje, niewiele godzin składających się na etat oraz sporo dni ustawowo wolnych, ma również sporo wad.

nauka w opolu
Napisał: Victor R. Ruiz
Na podstawie: http://www.flickr.com

Decyzji o wybraniu zawodu na pewno nie wolno podejmować pochopnie - zależne jest od niej całe nasze dalsze życie, Nauczyciel to wdaje się jeden z tych zawodów, do jakich podjęcia nie wystarczy sama decyzja - jest on na tyle specyficzny, że by go wykonywać trzeba czegoś znacznie więcej - powołania. studia dla nauczycieli gromadzą wielu chętnych, ale do ich ukończenia, a potem zadowalającego wykonywania zawodu sam dyplom nie starczy. Zawody wiążące się ze szkolnictwem są obciążane sporym ryzykiem wypalenia zawodowego, są obciążające psychicznie. Czasami są ogromnym ciężarem również dla ludzi, którzy od zawsze chcieli zostać nauczycielami. Z tego powodu należy porządnie przemyśleć każdą decyzję wiążącą się z zawodami nauczycielskimi, tak, aby niczego potem nie żałować. Oprócz dużego obciążenia psychicznego ta profesja wiąże się także z licznymi, ciągłymi kursami. Jeżeli pragniemy zachować swoją posadę, musimy robić awanse zawodowe oraz kolejne umiejętności. Dlatego tak wiele osób będących nauczycielami w dalszym ciągu, mimo wielu lat pracy, w dalszym ciągu się dokształca. Jeśli rozchodzi się o skierowane do tej grupy zawodowej studia podyplomowe pedagogika cieszy się największym uznaniem - mnóstwo osób pragnie kontynuować karierę jako pedagodzy w szkołach albo przekwalifikować się, tak, by móc uczyć najmłodsze dzieciaki.

Studia dla nauczycieli to oferta, którą ma w swoim asortymencie praktycznie każda surfszola - szkoła kitesurfingu jastarnia wyższa.

Jeśli pasjonuje Cię tego rodzaju kwestia, zerknij na źródło w tamtym miejscu zawarte też Cię niezwykle zaintryguje. Nie czekaj więc i kliknij ten link.

Wielkie zapotrzebowanie na tego typu szkolenia bierze się również z tego, że dzieci jest coraz mniej, a szkołom bardziej opłaca zatrudniać paru nauczycieli, lecz za to wielozadaniowych, takich, którzy posiadają uprawnienia do nauczania kilku przedmiotów. W znaczy sposób ogranicza to koszty wiążące się ze sprawami kadrowymi i jest po prostu wygodne. Zawód nauczyciela wymaga nie tylko skończenia odpowiednich studiów, wrodzonych predyspozycji oraz pasji uczenia. Wiąże się także z otwartością na nieustanne podnoszenie swoich umiejętności i zdobycie nowych doświadczeń, niezwykle przydatnych podczas pracy w szkole.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-18 14:09:10