amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Gry planszowe znowu w modzie! Sprawdź ciekawe gry edukacyjne dla dzieci

W aktualnej chwili ludzie stają się coraz bardziej znudzeni nowoczesnymi technologiami. Coraz mniej rzeczy robi na nas wrażenie, pogrążeni w świecie telewizorów, komputerów i telefonów komórkowych odczuwamy coraz większy przesyt wszystkiego, co nas otacza. Co ciekawe, coraz więcej ludzi, zwłaszcza młodych, myślami wraca do okresu lat ’90. Wydaje się, iż wtedy wszystko było lepsze – bajki, cukierki, zabawki, sposoby na spędzanie wolnego czasu. Dodatkowo dochodzi jeszcze coraz bardziej szerząca się moda na slow life, czyli ograniczenie pędu życia codziennego i poświęcanie czasu na czynności nie związane z nowoczesną technologią. Skutkiem tego typu zjawisk jest powracająca moda na gry dla dzieci edukacyjne.

Zabawki drewniane dla dzieci
Napisał: Vasile Cotovanu
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rzecz jasna atutów planszówek jest cała lista. Co najistotniejsze, dzięki nim możemy wejść w interakcję z innym człowiekiem i wspólnie spędzić czas na dobrej zabawie. Gry planszowe uczą logicznego myślenia, współpracy i umiejętności szybkiej reakcji na nieoczekiwane zdarzenia. Powodem, dla którego ponownie, po kilkunastu latach stały się one tak cenione jest z pewnością to, iż aktualnie stanowią one świetną alternatywę dla gier komputerowych, którymi ludzie coraz bardziej zaczynają się nudzić. Także kwestia związana z tym, że dzieci bardzo dużo czasu spędzają przed komputerami ma duże znaczenie. Zobacz producenta zabawek, gier planszowych, ilustracji dla dzieci -

Rodzice poszukują alternatyw, aby zaciekawić swoje pociechy i odciągnąć od ciągłego niszczenia wzroku na wpatrywaniu się w ekran. Jeśli chodzi o gry dla dzieci edukacyjne, to wybór jest ogromny i mogą one być bardzo rozbudowane, dzięki czemu zachęcenie do nich najmłodszych nie jest wcale takie trudne. Mamy tu do czynienia z dwojakim zyskiem, z jednej strony dziecko nie psuje sobie wzroku wpatrując się w ekran, z drugiej zaś może wejść w interakcje z drugim człowiekiem, co jest na pewno korzystniejsze, aniżeli bezustanne tkwienie w wirtualnym świecie gier komputerowych.

Kliknij śmiało ten odnośnik - znajdziesz w tamtym miejscu równie cenne informacje. To ważny tekst (https://chatschool.pl/angielski-jozefow), który też jest warty zainteresowania!

Co więcej, grając w typowo zręcznościowe gry, takie jak pchełki czy bierki dzieci uczą się cierpliwości i doskonalą swoją zręczność.

W związku z wyżej wymienionymi przyczynami współczesnego wzrostu popularności na planszówki, ich wybór dostępny na rynku jest naprawdę ogromny. domino, bierki, pchełki czy chińczyk znajdziemy dziesiątki innych, niekiedy niezwykle rozbudowanych. Powstają coraz to nowsze gry dla dzieci edukacyjne i dorosłych oparte na jakiejś fabule. Dużą popularnością cieszą się także różnego rodzaju quizy, które z jednej strony bogacą naszą wiedzę, z drugiej zaś zmuszają mózg do zwiększenia wydajności.

Bez względu na to, czy mamy dzieci, czy nie, planszówki to świetny pomysł na zorganizowanie sobie wolnego czasu. Gry planszowe mogą okazać się świetną okazją na spontaniczne spotkania ze znajomymi, z którymi będziemy mogli spędzić czas wspólnie przy stole i pożartować, zamiast pisać do siebie za pośrednictwem telefonu czy komputera.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-16 09:45:12