amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Nauka języka polskiego - znajdź dobrą szkołę dla obcokrajowcy

Okazuje się, że w różnych polskich miastach żyją setki ludzi pochodzenia zagranicznego. Często chcieliby oni na dłużej zostać w naszym kraju. Jak wiadomo mówienie w Polsce po angielsku nie jest oczywistością, zatem obcokrajowcy w którymś momencie muszą nauczyć się języka polskiego po to, aby móc w jakikolwiek sposób porozumiewać się z otoczeniem: z ludźmi w sklepie, w autobusie czy w pracy.

Polish lessons - polska szkoła językowa
Napisał: World Literature Today
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obcokrajowcy zaczynający mieszkanie w naszym kraju mogą mieć sporo problemów z porozumiewaniem się, z tego też powodu powinni tak szybko jak się da rozpocząć naukę języka. Jednak spore znaczenie mieć również będzie to, na jakie kursy się wybiorą, bo ich oferta jest rzeczywiście szeroka. W pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, jaką metodą uczy wybrana szkoła języka polskiego i zweryfikować to z oczekiwaniami obcokrajowca. Jeśli będzie on potrzebował bardziej zapoznania się z gramatyką, to powinien znaleźć kurs, na którym na to kładziony będzie odpowiedni nacisk. Za to osobom potrzebującym się nauczyć mowy potocznej zdecydowanie bardziej polecane będą "polish lessons" (sprawdź tę stronę) organizowane właśnie w taki sposób. Ważne będzie, żeby dana szkoła posiadała certyfikowanych lektorów, po polsku każdy z nas mówi, lecz wcale to nie znaczy że sprawdzi się jako nauczyciel.

Dlatego też warto przed wybraniem kursu "polish for foreigners" (zobacz więcej tutaj) dowiedzieć się, na co kładziony będzie nacisk podczas zajęć. Ważni są także lektorzy, z powodu tego na to, że kursy będą prowadzone dla obcokrajowców, to muszą wiedzieć oni, jak ich uczyć. Całkowicie innego rodzaju zajęć potrzebować będą osoby zamierzające dobrze poznać gramatykę i reguły rządzące naszym językiem, w ich przypadku potrzebny będzie zupełnie odmienny zajęć, niż przy trenowaniu mowy.

Nauka języka Polskiego
Napisał: U.S. Army Corps of Engineers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak można zauważyć, oferta szkół proponujących kurs języka polskiego cały czas się zwiększa. W części z nich tego typu kursy to jedna z wielu propozycji do wyboru, inne z kolei specjalizują się tym w tym obszarze. Lecz przy wyborze nie będzie to aż tak istotne, należy natomiast mieć na uwadze parę istotnych rzeczy. Po pierwsze istotna będzie metoda, jaką prowadzony będzie dany kurs. Całkowicie czego innego będzie oczekiwała osoba która po prostu chce nauczyć się dobrze mówić, jeśli chodzi o nią najlepsze będą zajęcia nastawione właśnie pod tym kątem.

Gdy więc marzymy o znajomości języka polskiego, nawet na poziomie podstawowym, to naprawdę dobrze sprawdzić jakie są możliwości nauki tego języka. Po kilkunastu lekcjach ciągle będziemy zszokowani tym jak wiele się dzieje w tym języku, ale na spokojnie będziemy umieli wszystko rozgryźć i po kilku tygodniach będziemy w stanie wypowiedzieć już coś sensowniej w języku polskim, a co dopiero po paru miesiącach uczenia się. Tak, więc nie ma, co się zrażać pierwszymi niepowodzeniami i po prostu próbować, aż język polski przestanie być nieodkrytą zagadką.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-14 15:22:13