amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Obraz oglądany na wielkim ekranie

Bardzo wiele osób szczerze stwierdza, że ich najprawdziwszą pasją jest kino, w tym przede wszystkim filmy akcji. Trzeba przyznać, że co roku ukazuje się wiele takich produkcji. Niektóre z nich są rzeczywiście bardzo ciekawe – także dla osób, które zazwyczaj wybierają nieco inne propozycje filmowe.

Filmy
Napisał: Fachstellen für Öffentliche Bibliotheken NRW
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najlepsi aktorzy dostają za rolę miliony euro, lecz takie wydatki najczęściej się zwracają nawet w kilka dni po premierze. Wydawać by się mogło, że widzowie oglądali już wszystko, ale jednak bez przerwy producentom udaje się ich zaskakiwać albo jakimiś oryginalnymi pomysłami, albo rewelacyjnymi efektami wizualnymi. I potem z utęsknieniem czeka się na kolejne premiery, które przyciągają do kin rzecze kinomanów i generują ogromne zyski, i to nawet pomimo coraz bardziej powszechnego piractwa. Jak się okazuje, ludzie nadal chętnie odwiedzają kina, nie tylko dla oglądnięcia dobrego filmu, ale też przyjemnego spędzenia wolnego czasu. Oczywiście piractwo cały czas jest, ale zdecydowana większość kin trzyma się bardzo dobrze i nie narzeka na swoją sytuację.

Ranking filmów
Napisał: DuPont™
Na podstawie: DuPont™
Film spostrzegany na dużym ekranie wygląda o wiele bardziej rzeczywiście, szczególnie jeżeli zdecydowaliśmy się na film w technologii 3D. Do oglądania filmów w kinie przyciągają nas nowości filmowe, które o wiele prędzej trafiają do kin, aniżeli do telewizji. Jeśli mamy ochotę pójść do kina, a nie mamy pomysłu co obejrzeć, najprawidłowiej skontrolować ranking filmów, a z pewnością wyłonimy coś co nas zaintryguje. Filmy wywierają różne uczucia. Na temat każdego filmu jest możliwość przeczytać zarówno nadzwyczaj pozytywne jak i nieprzyjazne recenzje. Każdy bowiem ma prawo odnieść różne doznanie, dostrzec inne elementy filmu - .

Oglądane nielegalnie filmy są oczywiście dużym problemem, spędzającym właścicielom wytwórni sen z oczu, bo to oni właśnie przeważnie marudzą na to wszystko. Jest faktem, że najnowsze filmy (na blogu autora) da się w sieci oglądnąć dużo wcześniej, niż odbywa się ich premiera w kinach. Jednak najczęściej jakość takich filmów jest nie najlepsza, często są one nagrywane w salach kinowych, więc komfort oglądania będzie pozostawiał dużo do życzenia. Są rzecz jasna ludzie, jakim to nie będzie przeszkadzało i nawet jeżeli niedużo zobaczą na ekranie, to się będą chwalili, że widzieli najlepsze polskie filmy. Zaryzykować jednak można tezę, że osoby takie i tak do kina by się nie wybrały, więc w praktyce na tym, że ściągnęli oni film z sieci nikt wiele nie traci. Faktyczni miłośnicy dobrego filmu na pewno docenią obraz o doskonałej ostrości, przestrzenny dźwięk i wygodne fotele, i odwiedzają co jakiś czas prawdziwe kino.

Każdy z nas lubi oglądać filmy. Takie oparte na faktach głównie, dlatego że z wyjątkiem informacji w nim zawartych poznaje się przygodę opowiadaną, która opiera się na faktach oryginalnych. Jak więc widać filmów jest wiele, każdy może dobrać coś dla siebie. Starczy tylko wyszukać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-08 14:59:17