amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Czy znalazłyśmy właściwy biustonosz dla matek karmiących? Laktator elektryczny mocno usprawnia życie

Kiedy w familii zjawia się małe dziecko, należy się dobrze przygotować na jego przyjęcie. Tak aby posiadało zagwarantowane wszystko co potrzebne, ale także, by mama czuła się właściwie oraz miała wszystko, co może znacznie usprawnić jej życie. Dlatego właśnie trzeba popatrzeć jakie dodatki okazują się być tu oferowane, tak żeby posiadać świadomość, że uda nam się wyszukać te odpowiednie.

Droższe sprzęty, takie jak wózek, siedzonko do auta, łóżko, czy kołyska stanowią niejako pierwszą potrzebę i mają priorytet jeśli chodzi o hierarchię zakupów. Trzeba więc skoncentrować się na właściwościach mniej rzucających się w oczy i niepozornych, które mimo wszystko czasem mogą okazać się kluczowe, gdy w grę wchodzi wygodę niemowlęcia oraz jego rodzicieli.
Jeśli młoda mama chce karmić swojego malca piersią, może rozważyć sprawdzenie oferty akcesoriów przydatnych podczas laktacji. Na pozór wydawałoby się, że niektóre z nich to nieprzydatne gadżety, jak przykładowo odciągacz pokarmu. Jednak w tym szczególnym przypadku jest inaczej. Dobry odciągacz może wydajnie pomóc świeżo upieczonej mamie zarówno w pobudzeniu czy wsparciu laktacji, jak i ustrzec przed konsekwencjami tzw. nawału pokarmu lub jego zastoju. Dlatego dobrze jest nabyć porządny odciągacz pokarmu, aby ubezpieczyć się w przypadku, gdy maluch nie chce jeść z piersi, a pokarm zbiera się w zawrotnym tempie.

Jaki musi okazać się być biustonosz dla matek karmiących? Jak przedstawia się biustonosz dla matek karmiących?


mama z dzieckiem
Napisał: Haylee Sherwood
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pierwszym zakupem w niezbędniku matki karmiącej musi być stanik do karmienia (dobra strona www). Jest to część bielizny, która ma być praktyczna oraz wygodna, bowiem młoda matka będzie go ubierać przez parę (lub paręnaście!) kolejnych miesięcy zarówno za dnia, jak i w nocy. Z tej przyczyny w celu odpowiedniego doboru stanika warto wybrać się do specjalistycznego sklepu z bielizną dla mam. Odpowiednio dopasowany stanik do karmienia musi zapewnić tak duży komfort używania mamie, jak i nieskomplikowany dostęp do piersi dziecku. Jeszcze jednym ułatwieniem dla mam, które mają kłopoty z nawałem pokarmowym są specjalne wkładki laktacyjne do biustonosza. Są one łatwe w użyciu, wyprodukowane z naturalnych materiałów i dostępne praktycznie w każdym supermarkecie. Efektywnie pochłaniają nadmiar pokarmu przeciwdziałając przemoczeniu biustonosza.

Świeżo upieczone mamy, które biorą pod uwagę karmienie mieszane, czyli takie, gdzie oprócz mleka matki niemowlak dostaje mieszankę mleka sztucznego, mogą też wypróbować laktator elektryczny (więcej tutaj). Jest to urządzenie, które za pomocą niewielkiego podciśnienia odciąga mleko z piersi do specjalnego zbiorniczka, z którego po dokręceniu odpowiedniego smoczka może korzystać wygłodzony brzdąc. Pokarm można też zamrozić i przechować na momenty kryzysowe, takie jak zastój pokarmu czy osłabioną laktację. Laktator elektryczny nie odróżnia się od ręcznego zasadą działania, lecz jedynie tym, że działa na prąd i zasysa mleko bez konieczności „pompowania”, czyli zaciskania uchwytu na ręcznym laktatorze.

Dzięki temu rodzice zyskują równocześnie większy nadzór w razie, gdy z dzieckiem stało się coś niedobrego, jak również duży spokój i niezależność, ponieważ nie są zmuszeni raz po raz pochylać się nad łóżkiem i sprawdzać, czy śpiące maleństwo oddycha regularnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-08 11:17:16