amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

O tradycyjnych zastosowaniach drewna, jak również o współczesnych rozwiązaniach dekoratorskich albo konstrukcyjnych, które podsuwają projektanci

Chociaż w XXI wieku dostępnych jest mnóstwo surowców, z których następnie powstają różne sprzęty, czy szerzej mówiąc dobra, to jednakże na razie kariera drewna w żadnym wypadku się nie zakończyła. Wręcz odwrotnie, rzemieślnicy wynajdują dla drewna bukowego zupełnie nowe zastosowania. Na przestrzeni stuleci cały czas zmieniały się technologie, a współcześnie w prywatnych domach i budynkach państwowych zobaczymy drewno w formie paneli, płyt OSB albo poręczy. Na szczęście przygotowano także specjalistyczne impregnaty, dzięki którym przedmioty wykonane z drewna są o wiele lepiej zakonserwowane.

tartak w urszulewie - praca
Napisał: Kopp
Na podstawie: Kopp
Ładna podłoga drewniana jest teraz raczej artykułem luksusowym, ponieważ przeważnie zamawiamy panele, które, by tak rzec, są materiałem drewnopochodnym. Choć dębowe deski wyglądają o dużo lepiej, a do tego są trwalsze, to jednak akurat tu przeważają względy czysto ekonomiczne - za zwykłe panele zapłacimy grosze. Równie dobrym wyborem jest także parkiet albo misterna mozaika, lecz koszt kupna takiej podłogi znacząco wzrasta. Bądź co bądź, nasza piękna podłoga drewniana nie jest jedynym drewnianym elementem aranżacji domowych wnętrz. Oprócz dębowych mebli w poszczególnych pomieszczeniach, a szczególnie w kuchni można znaleźć dużo rozmaitych praktycznych gadżetów, które dodatkowo stanowią ważny element dekoracji. Mowa tu o drewnianych doniczkach, warząchwiach czy ładnych i błyszczących nowością opakowaniach na torebki herbaty. Z kolei zupełnie odrębną kwestią jest projektowanie konstrukcji, które potem możemy zobaczyć na zewnątrz budynków. Na przykład, dobrą inwestycją na przyszłość stają się drewniane place zabaw dla dzieci. Dokładnie pomalowane i zaimpregnowane domki, karuzele oraz pozostałe sprzęty będą służyć latami i oczywiście będą o dużo lepiej się prezentować niż te wykonane z innych materiałów. W ten sposób zwykły plac zabaw staje się tak naprawdę wizytówką osiedla bądź niedużego miasteczka.

Niełatwo byłoby w tak krótkim artykule napisać o wszystkim, z tego powodu ograniczyliśmy się tu tylko do zaprezentowania paru pozycji. Należy jednak pamiętać, że kreatywność ludzkości nie ma granic, zatem w przyszłości z pewnością powstaną całkiem nowe przedmioty, których my dzisiaj nawet nie możemy sobie wyobrazić. I choć zostaną odkryte nowe materiały, to tradycyjne drewno najprawdopodobniej będzie nadal wykorzystywane, i to nie tylko w budownictwie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-07 14:28:56