amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Kto jest zainteresowany nauką języka polskiego na kursach, o czym należy pamiętać przy wyborze szkoły.

Wielu ludzi bardzo chętnie uczy się jakiegoś obcego języka. Najczęściej jest to angielski, uznawany obecnie za podstawowy język naukowy i biznesowy, lecz również bardzo popularne są niemiecki, hiszpański czy francuski.

kurs angielskiego
Napisał: Moose
Na podstawie: http://www.moose.pl
Jak jednak można zobaczyć, rosnące zapotrzebowanie zaczyna też być na naukę naszego języka ojczystego, co zresztą widać po liczbie szkół, które proponują zajęcia tego typu. W pierwszym momencie wydawać się to może dziwne, bo przecież każdy z nas przecież po polski mówi, lecz odpowiedź będzie bardzo prosta. Otóż języka polskiego chcą, a często wręcz muszą się uczyć obcokrajowcy, którzy się w przyszłości zamierzają związać z nami na nieco dłużej. Najczęściej to będą pracownicy zagranicznych koncernów, oddelegowani do pracy w polskich oddziałach firm, ale też zdarzają się osoby prywatne, jakie przykładowo znalazły interesującą osobę i chcą się nauczyć porozumiewać z nią. Oczywiście osoby takie mogą poznawać nasz język w życiu na co dzień, ale dobry kurs na pewno im to może ułatwić.

Obcokrajowcy rozpoczynający życie u Nas będą pewnie mieli duże problemy z porozumiewaniem się, dlatego też powinni tak szybko jak się da rozpocząć uczenie się języka. Jednak duże znaczenie mieć również będzie to, na jakie kursy się zdecydują, bo ich propozycja jest rzeczywiście szeroka. W pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, jaką metodą uczy dana szkoła języka polskiego i skonfrontować to z potrzebami obcokrajowca. Jeśli potrzebował on będzie bardziej poznania zasad gramatyki, to powinien poszukać kursu, na którym na to będzie kładziony odpowiedni nacisk. Za to osobom które potrzebują się nauczyć potocznej mowy dużo bardziej będą zalecane polish lessons prowadzone w takiej właśnie formie. Istotne będzie, aby dana szkoła miała doświadczonych lektorów, w języku polskim każdy z nas mówi, ale nie oznacza to wcale że będzie dobrym nauczycielem.

Pamiętać przy tym trzeba, że uczenie obcokrajowców będzie się znacznie różnić od uczenia rodaków, dlatego też nie każdy nauczyciel polskiego do tego się nada.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-07 14:08:56