amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Jakim uległa zmianom kinematografia przez ostatnie lata, jak problem piractwa wpływa na branżę filmową.

Filmy są nierozerwalną częścią współczesnej kultury, i od wielu długich lat dokumentują bieżące wydarzenia, pokazują historię, lecz również uczą, straszą i bawią. Na przestrzeni lat powstało mnóstwo filmowych hitów, jakie po dziś dzień ogląda się z wielką przyjemnością. Filmowy przemysł mimo bardzo dużych zmian cały czas dobrze się trzyma.

Filmy
Napisał: Fachstellen für Öffentliche Bibliotheken NRW
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najlepsi aktorzy zarabiają za rolę wiele milionów euro, zobacz:ale tego typu wydatki przeważnie będą się zwracać nawet w kilka dni po dacie premiery. Mogłoby się wydawać, że widzowie wszystko już widzieli, ale jednak co roku producentom udaje się ich zaskoczyć albo jakimś niezwykłym pomysłem, albo rewelacyjnymi efektami wizualnymi. I później z niecierpliwością się czeka na kolejne premiery, jakie przyciągają do kin rzecze kinomanów i generują ogromne zyski, i to nawet pomimo coraz powszechniejszego piractwa. Tak naprawdę, ludzie nadal bardzo chętnie odwiedzają kina, nie tylko dla samego obejrzenia filmu, ale też miłego spędzenia wolnego czasu. Rzecz jasna piractwo było, jest i raczej będzie, ale większość kin trzyma się bardzo dobrze i nie będzie narzekać na swoją sytuację.

Oglądane nielegalnie filmy są rzecz jasna pewnym problemem, spędzającym filmowcom sen z oczu, bo to właśnie oni najczęściej narzekają na to wszystko. Faktem jest, że najnowsze filmy da się w sieci obejrzeć dużo wcześniej, niż będzie ich premiera w kinach. Lecz przeważnie jakość takich filmów jest nie najlepsza, często są nagrywane one będą w kinowych salach, więc komfort oglądania pozostawia wiele do życzenia. Są rzecz jasna ludzie, jakim to nie będzie przeszkadzało i nawet jeżeli niewiele będą widzieli na ekranie, to się będą chwalili, że widzieli najlepsze polskie filmy. Można jednak zaryzykować tezę, że osoby takie i tak nie poszłyby do kina, więc w praktyce na tym, że oglądnęli oni ściągnięty z sieci film nikt nie będzie tracił. Prawdziwi miłośnicy dobrego filmu doceniają krystaliczny obraz, rewelacyjny dźwięk i bardzo wygodne fotele, i mimo wszystko raz na jakiś czas odwiedzą prawdziwe kino.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-06 15:54:58