amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Porządkując sobie plan działania

Aktualnie popularne jest zarządzanie czasem i takie zorganizowanie dnia, aby jak najwięcej i jak najefektywniej realizować poszczególne zadania, które przed nami stoją.

Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy nasz dzień jest mocno przytłoczony różnymi sprawami, które niekiedy rzeczywiście ciężko ogarnąć. Wiedzą o tym między innymi współczesne mamy, czyli zazwyczaj zapracowane kobiety, które równocześnie pracują, ale również wychowują dzieci i kierują gospodarstwem domowym. Spełnianie wszystkich tych zadań nie jest łatwe, niemniej dobra organizacja czasu i oczywiście wykorzystywanie najnowszych rozwiązań umożliwia ich realizację.

dzieci w przedszkolu
Napisał: Russell Stringfield
Na podstawie: http://www.flickr.com
Współczesna mama usiłuje w praktyce łączyć najróżniejsze możliwości, by jak najwięcej mogła osiągnąć ona i jej rodzina. Zatem nie chcąc rzucać pracy wybiera żłobek ursynów, czy, jeśli już dziecko podrośne - przedszkole niepubliczne warszawa, żeby zarówno maluch mógł się rozwijać, jak i jego mama. Nie musi być to oczywiście zaprowadzenie dziecka do placówki na cały dzień – wystarczą cztery godzinny dziennie, w czasie których mama może rozwijać się zawodowo, a maluch może pobyć z rówieśnikami, z którymi może atrakcyjnie spędzić czas na wspólnej zabawie, czy edukacji. Po pracy jest wówczas jeszcze dużo czasu na to, by spędzić go w gronie najbliższych, czyli żeby mama mogła zająć się maluchem i się nim opiekować, tak, aby utrzymywać i wzmacniać rodzinne więzi.

Rzecz jasna, im więcej domowych obowiązków, tym kobiety mają większą zagwozdkę, jak wszystko ze sobą właściwie połączyć, żeby pozostać jak najbardziej wydajną i jak najlepiej wykorzystywać czas, którym mogą dysponować. Należy więc mieć na uwadze, że w całym tym natłoku spraw warto zawsze znaleźć również chwilę dla siebie, na swój odpoczynek i relaks.

Nikt nie jest motorem czy też maszyną, więc potrzebny nam wolny czas na zregenerowanie sił. Porządkując sobie plan dnia, warto zatem znaleźć minimum godzinę w ciągu dnia wyłącznie dla siebie, gdy będziemy mogły bez problemu usiąść, przeczytać ulubioną książkę, zatroszczyć się o swoje ciało, czy pogadać z koleżanką. To wszystko jest potrzebne, dla utrzymywanie wewnętrznej równowagi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-28 16:20:05