amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Parę użytecznych porad dla współczesnej matki karmiącej, czyli co dobrze mieć zawsze przy sobie, aby nie pozwolić się zwariować

Karmienie piersią nie jest takie straszne, jak może się wydawać na podstawie historii opowiadanych przez nasze babcie czy znajome na forach internetowych. Ale pomimo, że laktacja jest biologicznym procesem wypracowanym przez naturę, nie zawsze i nie wszystkin mamom przychodzi bez trudu wykarmić swojego brzdąca. Z tego powodu obecnie producenci oferują całe mnóstwo produktów wspierających świeże upieczone matki karmiące swoje dzieci piersią.

mama dziecko i zabawki
Napisał: Haylee Sherwood
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pierwszym zakupem w niezbędniku matki karmiącej musi być stanik do karmienia. Jest to część bielizny, która musi być praktyczna i wygodna, bowiem młoda mama będzie go mieć na sobie przez parę (lub kilkanaście!) następnych miesięcy zarówno za dnia, jak i w nocy. Dlatego też w celu odpowiedniego doboru stanika warto udać się do profesjonalnego sklepu z bielizną dla mam. Dobrze dopasowany stanik do karmienia musi zapewnić zarówno duży komfort używania mamie, jak i prosty dostęp do piersi dziecku. Dodatkowym ułatwieniem dla mam, które mają kłopoty z nawałem pokarmu są specjalne wkładki ochronne do stanika. Są one łatwe w użyciu, zrobione z naturalnych surowców i dostępne właściwie w każdym supermarkecie. Efektywnie wchłaniają nadmiar mleka zapobiegając przemoczeniu biustonosza.
Świeżo upieczone mamy, które biorą pod uwagę karmienie mieszane, a więc takie, gdzie prócz mleka mamy niemowlak dostaje mieszankę mleka modyfikowanego, mogą także zakupić laktator elektryczny. Jest to urządzenie, które za pomocą nieznacznego podciśnienia odciąga pokarm z piersi do specjalnego zbiorniczka, z którego po dokręceniu odpowiedniego smoczka może skorzystać spragnione maleństwo. Mleko można też zamrozić i przechować na wyjątkowe okazje, takie jak zapalenie piersi czy osłabioną laktację. Laktator elektryczny nie różni się od ręcznego zasadą działania, lecz jedynie tym, że działa na prąd i zasysa pokarm bez potrzeby „pompowania”, czyli zaciskania rączki na ręcznym laktatorze.

Dla licznych mam może być to sprawniejszym rozwiązaniem, lecz te preferujące zwiększoną kontrolę nad mocą zasysania wybiorą zapewne odciągacz ręczny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-28 15:03:05