amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Dbaj o sylwetkę i kondycję, czyli jazda na rowerze to świetny sposób, aby czuć się lepiej

Jeszcze nie tak wcale dawno sporo z nas wolny czas spędzała najchętniej przed ekranem telewizora albo komputera. Ostatnimi czasy wiemy już doskonale jak potężne szkody w naszym ciele sieje taki sposób życia. Dlatego coraz więcej osób jest nastawionych na uprawianie jakiegoś sportu. Pośród sprawdzonych rodzajów ruchu znajduje się jazda na rowerze.

Rowery górskie
Napisał: Giant Polska
Na podstawie: Giant Polska
Jazda na rowerze to sport (polecane wyjazdy na mecze) sprawdzony dla wszystkich bez względu na wiek, płeć oraz stan zdrowia. Nie ma w zasadzie żadnych przeciwwskazań, aby na rowerze jeździły osoby, które chorują na choroby serca bądź mają za sobą zawał serca. Również przebyty udar – o ile tylko będzie pozwalała nam na to kondycja fizyczna – nie jest przeciwwskazaniem do właśnie tej aktywności fizycznej. Na jazdę na dwóch kółkach mogą nastawić się także osoby z nadwagą, które mają problemy ze stawami lub kręgosłupem. Rower to doskonały sposób na polepszenie kondycji. Jazda na rowerze zaliczana jest do tlenowych form aktywności fizycznej.

Odczuwasz niedosyt? Chcesz dużo postów na zbliżony temat? Dla nas to rewelacyjna nowina. Więc kliknij po więcej w poniższy link i gotowe.

W praktyce znaczy to tyle, że w czasie jej wykonywania nasz organizm ekspresowo się dotlenia. Tym samym szybko spala tkankę tłuszczową. W czasie jazdy nieprawdopodobnie mocno pracują mięśnie nóg, ale zmuszane do pracy są także mięśnie pośladków, obręczy barkowej oraz brzucha. Jazda na rowerze korzystnie wpływa również na kondycję kręgosłupa. I jak każda aktywność ruchowa poprawia humor i mobilizuje do pracy układ immunologiczny. Wsiadając regularnie na rower, będziemy więc mieli lepsze zdrowie rzadziej. Sprawdź również stylowe rowery.

Rower
Napisał: hans-jürgen2013
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli ktoś zdecyduje się na rowerową wycieczkę, obowiązkowo można zabrać ze sobą konkretne akcesoria rowerowe. Oferowane dzisiaj akcesoria rowerowe to między innymi rozmaite klucze, z pomocą których można dokręcić koło, łańcuch czy dostosować wysokość siodełka. Nie należy jednak zapominać, że producenci proponują teraz również akcesoria rowerowe, które uprzyjemniają jazdę.

Zalicza się do nich przykładowo dobrze spasowane uchwyty na bidon. Montuje się je na ramie, co pozwala sięgnąć po nie w dowolnej chwili bez konieczności szukania miejsca, by stanąć. Dodatkowe światła, które też można zakupić, to natomiast lepsza widoczność rowerzysty na drodze, a tym samym poprawa jego bezpieczeństwa. Podobnie odblaski, których w sprzedaży jest naprawdę niezwykle dużo. Zwolennicy jazdy po mieście mogą natomiast kupić koszyczki zakupowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-22 12:09:43