amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Co ciekawego można wymyślić, żeby biologia została naprawdę fascynującym i lubianym przez wszystkich uczniów przedmiotem.

Biologia to nauka o otaczającym nas świecie zwierząt i roślin. Wielu uczniów nie będzie za nią przepadać, bowiem będzie im się kojarzyć z monotonnym uczeniem się coraz to nowych formułek i ewentualnie przeglądaniem kolorowych ilustracji w podręcznikach. Jeśli trafi się do tego jakiś bardziej przynudzający nauczyciel, jaki nie będzie umiał przekazywać wiadomości uczniom, to faktycznie mogą oni nie lubić tego przedmiotu.

Mikroskopy szkolne - pasożyt z bliska
Napisał: AJ Cann
Na podstawie: http://www.flickr.com
A przecież biologia naprawdę może być fascynującą i wciągającą przygodą, jeżeli natrafi się tylko na szkołę, jaka coś więcej w tym temacie zaproponuje oprócz samej nauki z książek. Niezwykle dużą rolę odgrywają w tym nauczyciele, jeżeli będą wypełnieni zaangażowaniem i pasją, to swoją postawą także będą mogli uczniów zainteresować tym pięknym przedmiotem. A aktualnie jeśli chodzi o możliwość poznawania świata jest faktycznie sporo. Można korzystać z licznych naukowych pomocy, jakie pokazywać będą, jak wyglądają ludzie, zwierzęta i rośliny, i jaka jest ich budowa. Sporo również jest programów multimedialnych, które w interesujący sposób pokazują tajniki tej właśnie wiedzy.

Szkielet człowieka
Napisał: Thomas Quine
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niezwykle istotną rolę w nauce biologi odgrywają preparaty mikroskopowe. To co możemy zobaczyć naszym wzrokiem to jedynie niewielka część świata, w którym żyjemy, nie mniej fascynujące jest także to, czego nie można zobaczyć gołym okiem. I do oglądania tego świata służą między innymi mikroskopy, które są na wyposażeniu większość klas biologicznych. Za ich pomocą oglądać można najróżniejsze tkanki zwierząt i roślin, grzyby, bakterie, i wiele innych rzeczy z tego miniaturowego świata. W sklepach z wyposażeniem szkolnym jest wiele gotowych preparatów, często także sami uczniowie i nauczyciele robią swoje z tym, co chcieć będą obejrzeć. Za to do nauki budowy naszych ciał na pewno przyda się szkielet człowieka.

Dzięki niemu uczniowie będą mogli poznać wszystkie kości, jakie wchodzą w jego skład, a także poznać w jaki sposób ludzie się poruszają. Takich przydatnych preparatów jest znacznie więcej, jeśli pojawią się one w szkole i pedagodzy zdecydują się z nich korzystać, to biologia na pewno będzie się uczniom podobać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-19 14:40:44