amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Kompleksowe uposażenie świetlicy szkolnej oddziałujące jak najlepiej na poziom rozwoju najmłodszych.

Dyrektorzy każdej bez wyjątku świetlicy muszą starać się o to, by była ona tak dobrze uposażona, jak tylko to umożliwione. Dzięki temu dzieci będą miały możliwość jak najlepiej spędzić czas na zabawie i na nauce. Zwykle w świetlicy przebywać będą najmłodsi, jakich opiekunowie nie mogą wcześniej odebrać i to bezpośrednio zadaniem szkoły jest, żeby dziecku zapewniać wówczas zajęcie.

Ilustracje do bajek dla dzieci
Napisał: Puls Art
Na podstawie: www.puls-art.pl
Wcześniej dzieci na świetlicy przede wszystkim skupiały się na odrabianiu zadania domowego, nie przewidywano dla nich dodatkowych atrakcji i nie miały możliwości na przykład zrobić użytku z tak dużej liczby gadżetów, jak w chwili obecnej. W świetlicy umieszczano rzeczy standardowe. Obecnie natomiast podkreśla się, jak istotne jest kompleksowe uposażenie świetlicy w szkole, wpływające pozytywnie na rozwój najmłodszych. Młodzi ludzie muszą albowiem być stymulowani również po ukończonej nauce, szczególnie, jeśli w punkcie świetlicowym przebywają regularnie.

W takiej sytuacji dzieci z klas początkowych muszą mieć do wyboru gadżety proste w obsłudze, oraz ilustracje dla dzieci i dużo innych, aczkolwiek nadal zaliczających się do działów wyraźnie opartych na bawieniu się. Natomiast, dzieci starsze poza oglądaniem filmów i gadżetami dopasowanymi do ich poziomu rozwojowego muszą mieć do wybrania między innymi dużo innych przedmiotów dzięki jakim będą mogły doskonale spędzać wolne chwile po lekcjach. To zagwarantuje im idealną otoczkę rozwojową. Uczniowie starsi mają już wyraźniejsze oczekiwania, czyli te materiały szkolne, jakie znajdują się na świetlicy muszą być atrakcyjne.

Tym samym, najmłodsi będą w większej mierze zmotywowani do uczenia się. Uczniowie muszą być pewni, że pomoce szkolne dla nich udostępnione są przygotowane rzeczywiście z myślą o nich. Jedynie wówczas będą chętnie przebywać na świetlicy, i co ważniejsze, czas ten nie okaże się czasem straconym. I to coś, co dla dyrektora świetlicy powinno stanowić spory priorytet.

Nauczyciele pracujący na świetlicy będą mieć więc obowiązek troszczyć się o to, by systematycznie sprawdzać spis rzeczy i alarmować, jeśli czegokolwiek będzie brakować, albo gdy spostrzegą, że określone przedmioty nie są przystosowane do wymagań dzieciaków. Dobrze zarządzana świetlica z odpowiednim asortymentem materiałów rozwojowych to podstawa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-10 10:12:24