amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Czemu językowe kursy są tak popularne, czym będą się cechować kursy polskiego dla obcokrajowców.

Językowe kursy są ogromnie popularne pośród młodszych i starszych osób. Najczęściej wybieranym językiem jest oczywiście angielski, lecz też dużo kursów prowadzi się z niemieckiego, hiszpańskiego czy francuskiego. Kursy językowe odbywają się w rozmaitej formie, zależnie od oczekiwań klientów.

Nauka języka polskiego
Na podstawie: http://www.sxc.hu/
Najczęściej wybieranym modelem będzie uczenie się języka w trakcie trwania roku szkolnego, uczęszczając parę razy w tygodniu na lekcje. Ale dużo kursów jest również organizowanych w innej postaci, przykładowo intensywnych, trwających dwa tygodnie zajęć podczas ferii czy wakacji. O ile Polacy najczęściej będą wybierać do uczenia się jakiś język obcy, to coraz częściej obcokrajowcy przebywający u nas chcą poznawać polski język. Bierze się to z kilku rzeczy, przeważnie takie osoby rozpoczynają pracę z pracownikami z Polski i chcą z nimi umieć nawiązać kontakt. Sporo jest również osobistych motywów, poznanie kogoś ciekawego i chęć dłuższego życia z nim także może być dobrą motywacją do podjęcia nauki.

Jak się okazuje, oferta szkół proponujących kurs języka polskiego cały czas się zwiększa. W niektórych z nich tego typu kursy są jedną z możliwych propozycji do wyboru, z kolei inne specjalizują się tym w tym obszarze. Jednak przy wyborze nie będzie to aż tak istotne, należy natomiast zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Przede wszystkim istotna będzie metoda, według jakiej prowadzony będzie konkretny kurs. Zupełnie czego innego oczekiwać będzie osoba która po prostu chce nauczyć się dobrze mówić, jeśli chodzi o nią najbardziej odpowiednie będą zajęcia nastawione właśnie pod tym kątem.

Z tego też powodu warto przed wyborem kursu polish for foreigners dowiedzieć się, na co będzie kładziony nacisk podczas zajęć. Ważni są także lektorzy, ze względu na to, że kursy będą prowadzone dla obcokrajowców, to muszą oni wiedzieć, jak ich uczyć. Zupełnie odmiennego rodzaju zajęć potrzebować będą osoby zamierzające dobrze poznać gramatykę i zasady rządzące naszym językiem, jeśli chodzi o nie będzie potrzebny całkowicie inny rodzaj zajęć, niż przy treningu mowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-09 08:03:25