amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Nim zaczniesz własną podróż z tańcem

Istotą powodzenia każdego tancerza jest nie wyłącznie talent, ale głównie właściwe obuwie. Powinny zapewnić stopie komfort oraz dostateczną wygodę. Obecnie niemal każdy gatunek tańca posiada własne specjalne obuwie.

balerinki - wizerunek
Na podstawie: pixabay.com
Wiele ludzi myśli, że tańczyć da się w każdych butach. Możliwe, że mają rację, pod warunkiem, że chodzi jedynie o wesele lub inną, wyjątkową szansę do tańca. Chcąc tańczyć profesjonalnie, powinno się odpowiednio zadbać o stopy, które codziennie męczymy. buty do tańca towarzyskiego znacząco odbiegają od tych, które zakładamy każdego dnia. Obuwie kupione w standardowym sklepie jest sztywne, tymczasem do tańca nie nadaje się całkowicie. W tańcu stopa wymaga obuwia zgrabnego oraz dobrego wyważenia, aby móc wykonywać pewne obroty, jak również podeszwy, która zapewni odpowiedni poślizg na parkiecie.
Właściwie obuwie taneczne nie musi być drogie. Jeżeli rozpoczynasz swoją podróż z tańcem, wystarczy jedna para butów. Odpowiednio wybrane obuwie zagwarantuje ci wygodę podczas ćwiczeń. Nie myśl więc, że buty do tańca towarzyskiego to jedynie wymysł trenera. Powinny być dopasowane do twoich wymogów tak, aby można było czerpać z tańca mnóstwo frajdy oraz uciechy. Bolesne odciski czy pęcherze niezawodnie zniechęcą cię do dalszych treningów. Nie możesz do tego doprowadzić – dlatego właśnie musisz zatroszczyć się o specjalistyczne obuwie taneczne.
Dzisiaj dobór obuwia do tańca nie powinno być problemem, ponieważ istnieje wiele firm specjalizujących się dokładnie w tej sferze. Dzięki temu nie ma przeszkód by znaleźć obuwie dopasowane do indywidualnych preferencji.

Jak znaleźć buty do tańca? W rzeczywistości dopuszczalne są każde fasony. Istotne jest, aby but ściśle przylegał do stopy. Trzeba także pamiętać o tym, żeby obuwie dopasować do szczebla zaawansowania osoby tańczącej. Zarówno panie, jak też mężczyźni powinni wybierać fasony na solidnym obcasie oraz zrezygnować ze sztucznej skóry. Nim kupisz buty do tańca przekonaj się, czy na pewno są komfortowe i posiadają dobry rozmiar.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-13 08:39:53