amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Dodatkowe gadżety dla młodych rodziców, bez których trudno się obejść

Wkrótce zostaniecie radosnymi rodzicami małej, bezradnej i uroczej istotki. Przyszykujcie się jednak na ciężki czas, bowiem wasz niepozorny osesek już od pierwszych momentów życia zapewni wam bez wątpienia twarde warunki współpracy i stanie się dla swoich rodzicieli niepobłażliwym partnerem. Z tego powodu dobrze jest już wcześniej przygotować listę rzeczy potrzebnych przy pielęgnacji nowego członka rodziny.

Droższe sprzęty, czyli wózek, siedzonko do auta, łóżeczko, czy bujaczek stanowią niejako pierwszą potrzebę i mają pierwszeństwo jeśli chodzi o hierarchię zakupów. Należy więc skoncentrować się na cechach mniej rzucających się w oczy i nietypowych, które jednak niejednokrotnie okazują się zasadnicze, gdy chodzi o wygodę maluszka oraz jego rodzicieli.
Jeśli przyszła mama chce karmić swoje niemowlę piersią, może przemysleć sprawdzenie oferty dodatkowych przyborów potrzebnych przy laktacji. Na pozór może się wydawać, że niektóre z nich to bezużyteczne gadżety, jak przykładowo odciągacz pokarmu. Jednakże w tym szczególnym wypadku jest inaczej. Odpowiedni laktator może wyraźnie dopomóc młodej mamie tak w pobudzeniu czy wsparciu laktacji, jak również ustrzec przed skutkami tzw. nawału pokarmowego lub jego zastoju. Dlatego warto wyposażyć się w markowy odciągacz pokarmu, by ubezpieczyć się w przypadku, gdy maluch nie chce jeść z piersi, a pokarm napływa w zawrotnym tempie.

akcesoria - malunek
Napisał: włodi
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kolejnym rozwiązaniem, które wesprze świeżo upieczonym mamie i tacie zachować spokój w początkowych tygodniach życia ich pociechy jest monitor oddechu. Dzięki niemu rodzice mają sposobność kontrolowania na żywo, czy oddech dziecka jest miarowy. W przypadku, gdy pauza pomiędzy oddechami wynosi więcej niż dwiadzieścia sekund, monitor oddechu uruchamia alarm dźwiękowy i wibracyjny.

Dzięki temu rodzice uzyskują jednocześnie większą kontrolę w razie, gdyby z dzieckiem działo się coś niedobrego, jak również większy spokój i swobodę, ponieważ nie są zmuszeni raz po raz pochylać się nad łóżeczkiem i sprawdzać, czy śpiące maleństwo oddycha prawidłowo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-01 14:05:33