amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Współczesne czasy dla lingwistów

Jeśli uważamy, że to tylko Polacy wyjeżdżają zagranicę aby się tam osiąść, to nie mamy racji. Jak się okazuje nie tylko Polacy przeprowadzają się tak chętnie, jak się o tym nierzadko słyszy. Wielu obcokrajowców żyje także i u nas – w Polsce. W miastach takich jak Kraków, Warszawa, Gdańsk, Wrocław, czy Lublin liczni turyści przyjeżdżając raz, zostają na dłużej. Istniejące w Polsce szanse na rozwój powodują, że wielu inwestorów zagranicznych chce właśnie na terytorium naszej ojczyzny rozkręcać firmę.

nauka
Napisał: phase6 News
Na podstawie: http://www.flickr.com
Biorąc to pod uwagę lingwiści zadbali o to, aby mogli oni skorzystać z usług oferowanych przez najlepszych nauczycieli udzielających lekcji języka polskiego. język polski dla obcokrajowców nie jest prosty, jest to wyzwanie, któremu trudno jest sprostać z racji, że nasza polszczyzna uchodzi za jeden z najtrudniejszych języków świata.
Nie ma się jednak co zrażać. Wszyscy ci, którzy mają wystarczającą determinację powinni postarać się i rozpocząć naukę. Z pewnością w profesjonalnych szkołach językowych, gdzie obcokrajowcy zaznajamiają się z polską gramatyką i słówkami skutecznie, chociaż może nie błyskawicznie, można zdobyć wymagane umiejętności lingwistyczne. Z tego też powodu nie warto zniechęcać ludzi z zagranicy do podjęcia się nauki naszego ojczystego języka. Dobre szkolenia i profesjonalni nauczyciele to podstawa. Pamiętając o tym, że język polski dla obcokrajowców brzmi zawile i dziwnie, z pewnością nauczyciele wiedzą, jak małymi krokami można każdego turystę oswoić z polską rzeczywistością językową.

Jeśli my sami chcielibyśmy uczestniczyć w tego typu kursie, bowiem język polski nie jest naszym językiem ojczystym, to poszukajmy skutecznej placówki. Prawdą jest, że we wszystkich większych miastach Polski można zapisać się na tego typu zajęcia. Z pewnością nie będziemy żałować godzin spędzonych na nauce, ponieważ jest to także świetna zabawa. Ucząc się języków rozszerzamy swoje horyzonty, własne możliwości oraz nabytą wiedzę.

Bez wątpienia opłaca się to robić i warto wymagać od siebie jak najwięcej. Dzięki temu bez względu na to, w jakim kraju się znajdziemy, będziemy potrafili znaleźć wspólny język z jego mieszkańcami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 08:44:21