amzabawki.com

W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy. Z.Bauman

Które wybrać, pieluchy wielokrotnego użytku czy powszechne jednorazowe?

Pieluszki wielorazowe stają się w Polsce coraz bardziej powszechnie stosowane. Nie ma potrzeby ich prać w wysokich temperaturach, prasować czy też kupować bez przerwy od nowa. W jaki sposób wdrożyć się, które wybrać? Które są najlepsze? Jakie zakupić aby były neutralne dla ciała twojego dziecka? Czy tańsze pieluchy to prawdziwa oszczędność czy loteria, iż pieluchy wielorazowe zostaną zniszczone już po pierwszym użyciu?

zakupy - landszaft
Napisał: Petras Gagilas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wystarczy jednorazowa inwestycja, dodatkowo pokaźnie mniejsza niż przy zakupie jednorazówek. Co więcej pożytki zdrowotne, ekonomiczne, czyli co najważniejsze zaoszczędzenie znacznej kwoty pieniędzy, w dodatku ekologiczne są stu procentowe i namawiają coraz więcej z Was do ich zakupu.

Potrzebna będzie Ci kompleksowa informacja (http://karpatkebab.pl/) na podobny temat? Rzetelnych postów poszukaj na naszej nowej witrynie. Miłej pracy!

Przede wszystkim, pieluszki ekologiczne posiadają różnice w kroju, różnią się ponadto materiałem z którego (więcej w tym serwisie>kliknij tę zakładkę) wykonana jest guma trzymająca pieluchę, użytymi rodzajami materiału z którego są uszyte co najważniejsze kosztem jednostkowym. Każdy ma swoje priorytety, jednak na wytrzymałości materiału, bezpieczeństwie i dokładnym dopasowaniu do zmieniających się potrzeb dziecka zależy każdemu małżeństwu. Jak wypadają w starciu pieluchy z materiałów naturalnych z tymi jednorazowymi?
Pieluchy jednokrotnego użytku to nagromadzenie bakterii. Lecz na starym kontynencie zużywa się ich rokrocznie więcej niż dwudzieścia miliardów. Po kilku dniach na śmietnisku, a tam leżeć będą przez kilkadziesiąt lat. Jednakże pieluchy wielorazowe nie powodują setek kilogramów odpadów. Pomimo tego ich przeciwnicy ukazują większe zmarnowanie energii, używanej do ich czyszczenia i prasowania co bardziej przekonujące wskazują na użycie szkodliwych dla środowiska płynów do prania. Amerykańscy naukowcy uważają jednak, iż porównanie wypada na korzyść pieluszek wielorazowych. Tym bardziej, jeżeli używamy nowoczesnych pieluch, jakie możemy prać razem z innymi ubrankami dziecka w temperaturach od 40 do 60 stopni Celsjusza i nie musimy ich prasować.
Niestety, nie rozstrzygniemy, które pieluchy są właściwsze ani jakie woli twoje dziecko.

Jedno jednakże jest pewne, co raz więcej osób przekonuje się do stosowania pieluch wielorazowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 10:49:22